Gnap naar de skoolfotograaf Ineke Vonk-Uitgeest De tentoonstelling met 800foto's van kinderen op de kleuter- en/of lagere school was een succes. Bijna 1500 bezoekers, ruim 250 nieuwe foto's erbij en niet te vergeten 63 nieuwe leden. Er werd veel gepraat, gelachen, geroddeld, kortom veel herinneringen kwa men naar boven. Bij het verzamelen van de foto's kregen we bij de foto vaak een verhaaltje erbij. Maar ook bezoekers tijdens de ten toonstelling hebben hun herinneringen opgeschreven. Een paar van al deze miniverhaaltjes: Herinneringen aan de schoolfoto Aris Bremer Reagerend op jullie oproep om schoolfoto's te zenden, zend ik hierbij een foto van mij daterend uit ca. 1949. Locatie: School met de Bijbel aan de Kotterstraat te Oosterend. Door mijn oudere zus en broers werd ik veel geplaagd met deze opname omdat ik duidelijk door de fotograaf verzocht werd te lachen. Het resultaat was krampachtig gekrulde mondhoeken en verder geen echte lach op het gezicht. Aris Bremer, School met de Bijbel, Oosterend Matt van Beek - OLS Zuid-Eierland Ome Janus van Beek van de Muiweg knipte in het schuurtje de kinderen uit de familie en de buurt. Allemaal heteelfde kapsel, met punt op het voorhoofd. Diverse bezoekers gingen naar kapper Arie Eelman in de Gasthuisstraat in Den Burg. We hebben best verhalen gehoord over de werkwijze van deze kapper. Iemand had verteld dat kapper Arie Eelman na het knippen mooie golven in je haren kon leggen met zijn, in onze ogen, grote handen. En dat volgens de verteller goed te zien op de foto van Kees van Heerwaarden. Erna van Sambeek en Ina Schrama zaten op de RK kleu terschool. Allebei met een coupe Marie op de foto. Dat was de schoonzus van Arie Eelman, een beetje een norse vrouw. Ze had altijd een lange jas aan tot op haar knieën. Coupe Marie was tak, tak tak. Frieda en Erna van Sambeek drie meisjes met 'Coupe Marie' Ina Schrama Matt, Jan, Charles en Joke van Beek Kees van Heerwaarden - St. Jozefschool Nummer 122, maart 2017 Historische Vereniging Texel 11

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 13