Voorbereiding voor het aardappeldiner in 1966, vlnr Liberdien van der Star, Margriet Zijm, Martha Hin, Douwelien Roeper Foto coll.fam. Witte - Hin Ria Witte schreef over het aardappeldiner het volgende: 'Ik kwam op de huishoudschool rond 1965. De jongens van de landbouwschool verbouwden diverse soorten aardappels o.l.v. meester Laan. De meisjes kregen die te keuren. We moesten een vragenlijst invullen over de kleur van de schil, kleur vlees, makkelijk te schillen, veel of weinig pitten, hoe koken ze, vast of kruimig. We maakten in de naailes een jurk en die moest af zijn voor eind oktober, want dan was het aardappeldiner. Van meester Laan kregen we een soort tuinbouwles. Ook bloemschikken en meer van zuks. Er was op school ook een tuin waarin we werkten. De boontjes en zo waren voor de kookles. De halve school deed mee aan de voorbereidingen voor het aardappeldiner. Uitnodigingen maken, corsages in elkaar zetten, bediening en tafelschikking regelen. Ik meen dat er geloot werd wie naast je kwam te zitten, maar het kan ook zijn dat iedereen op alfabetische volg orde zat. Van de Koninghal, waar we zaten, heb ik nog een foto. Er was spanning naast wie je terecht kwam, dat weet ik nog wel. Ik zat op de huishoudschool in 1965. Eerst was het 'aardappeldiner', later, toen de klassen gro ter werden, werd het 'aardappelsouper' en verhuisden we naar de Koninghal. Nog later werd het sokkenbal. Alles met elkaar was het begin van het schooljaar door dit gebeuren een spannende tijd'. 8 Historische Vereniging Texel Nummer 122, maart 2017

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2017 | | pagina 10