Op de foto Ineke Vonk-Uitgeest 'Erg leuk om het werk te zien dat u dus al in 1973 maakte - 'het heeft wel iets van Ger van Elk ontmoet Job Koelewijn', is de eerste associatie die me inviel. Ik vind het altijd fascinerend om te zien hoe kunstenaars deels met dezelfde thema's bezig zijn en daar dan telkens weer een eigen, persoonlijke invulling aan geven.' Zulke complimenten krijg je niet elke dag en ik was er ook erg verguld mee. Maar ik moest wel eerst even op- zoeken wie die Ger van Elk nou eigenlijk was. Ger van Elk was een conceptuele kunstenaar, een beeldend kun stenaar die onder meer sculpturen, beschilderde fotower ken en installaties maakte. Ook iets met film deed hij. Met conceptuele kunst was ik bezig geweest. Eindelijk erkenning! De expositie te Zwolle is te zien tot en met 15 januari 2017; de foto van mij ziet u alleen in dit tijdschrift. Naast de schoolfotograaf maakten andere, of dezelfde fotografen ook foto's van kinderen op straat. De bekendste zijn de zoge naamde OLFO foto's. In fotoalbums met foto's uit de jaren vijfig/zestig komen ze in alle variaties voor. Kinderen met een fiets, voor een auto, gewoon lopend, moeder met een kind aan de hand of met een kinderenwagen enzovoort. Maar de meest bijzondere vind ik wel de foto's met een kermispaard en die met een scooter. De fotograaf ging toen met deze attri buten langs de verschillende dorpen. Edward Bonne, De Koog Frans 'Witte van de Bemes, Oosterend Frouwke en Jan Vonk, Oosterend Joke Roeper en Betty van Rossem, Den Hoorn Nummer 121, december 2016 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 5