De Cocksdo(pJ"L'?£elr Ned. Herv Kerk plannen van Zaterdag, n.l. waar we ons zouden voorstel len, bij de burgemeester of bij de dominee en wie het woord zou doen. Aangezien Koppenhol de oudste was, was hij daar eigenlijk voor aangewezen, maar hij zag er nogal tegenop, ook mijn broer Jacob had niet veel ambi tie; hij wilde het liever aan mij over laten, zodat ik er niet onderuit kon en de zware taak maar op mij nam. Na dit besluit gingen we dan maar weer naar de kooi, al heeft het me nog wel een poosje wakker gehouden. Zaterdagmorgen 6 Maart. Een bedoening van jewelste om ons een beetje toonbaar te maken voor de komende voorstelling. Dan gingen we met z'n vieren naar het dorp om ons te laten scheren, want dat hadden we sedert de uitreis niet meer laten doen. Vervolgens het huis van de dominee opgezocht, aangebeld; de man deed zelf open en verzocht ons binnen te komen. Het was nu eenmaal mijn opdracht en ik stelde ons aan hem voor als vier Zeeuwsche vissers, die noodgedwongen naar hier waren gekomen om een vrachtje mosselen bij een te zoeken en die in Zeeland te verkoopen. Onze wederwaardigheden en tegenslagen had hij reeds vernomen van postschipper Buis, tevens dat onze voorraad bedenkelijk geslonken Foto interieur N.H. kerk Cocksdorp coll.fam. Huisman was. Hij betreurde een en ander ten zeerste en infor meerde ook naar onze gezinnen in Zeeland. Verder zei hij ons dat er op het dorp al plannen beraamd werden om ons te komen bezoeken. De postschipper evenwel, die ons elke dag sprak, had hen op de hoogte gehouden en gezegd dat wij ons nog wel een paar dagen konden redden en dat wij voorts van plan waren om Zaterdag naar het dorp te komen, zodat ons bezoek niet onver wacht kwam. We moesten nu maar eens vertellen wat we nodig hadden. We deden dat uiterst voorzichtig en be scheiden, want we wilden voor alles de indruk vermijden als zouden wij van hun goedheid willen profiteren. Onderwijl werd ons nog een bak koffie gebracht en een Sigaar. We moesten nog wat blijven zitten en vertellen wat ons uit Zeeland naar hier gedreven had, wat we hem in 't kort hebben toegelicht. De man was kennelijk met ons begaan en verzocht ons om 's middags terug te komen, hij zou dan voor een en ander z'n maatregelen treffen. Tevens zei hij ons dat we bij boer van Eerwaarde aan moesten gaan, daar die wat boter, kaas, melk en eieren opzij gezet had. Ook daar werden we allerhartelijkst ont haald. Toen wij 's middags bij de dominee terugkwamen, nu het is niet om te geloven, wat daar alles voor ons klaar stond. 26 Historische Vereniging Texel Nummer 121, december 2016

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 28