DE COCKSDORP TE^EL Links de smederij, daarnaast de pastorie. Foto coll. Maarten Stoepker ren uit het Oosten, er kwam steeds minder water en 's avonds gingen we weinig opgewekt ter ruste, zij het met dankbaar gemoed over de opbrengst van dezen dag. Dinsdag 2 Maart ontwaakt en in goede welstand, keken we boven en zaten nog op uitgedroogd geel zand. Het zag er voor ons maar duister uit, we hadden een reke ning gemaakt van hoogstens 3 weken, onze voorraad be gon bedenkelijk in te krimpen. We konden maar één ka chel stoken om het eten voor ons allen klaar te maken en ons te verwarmen, want het was koud met die Oostenwind. Water konden we binnen de dijk halen bij boer van Eerwaarde, die met ons lot begaan was.1 We gingen maar weer wat mosselen bij een zetten tot de avond viel en dan naar boord, waar een ketel gekookte mossels ons zeer gelegen kwam. Nog een poosje gepraat en dan onder de dekens, want het vroor flink. Woensdag 3 Maart stond de wind nog in het Oosten. Toen we gegeten hadden sloeg schipper Koppenhol voor om onze vaartuigen er af te graven, maar daar was geen doen aan. Daar kwam de postschipper van Texel op Vlieland langs ons, toonde oprecht begrip voor onze toestand en ver telde dat het hele dorp bekommerd was en vroeg tevens of wij nog wel van alles aan boord hadden, dat we geen gebrek hoefden te lijden; we moesten ons maar eens ko men voorstellen, zei hij. Het was voor ons hartverwar mend, dat er nog mensen waren, die zich om ons bekom merden en ons wilden helpen. Het gaf ons moed en gin gen weer mosselen bij elkaar zetten; nu al stonden 70 a 75 tonnen bij elkaar. 's Avonds bespraken wij nog eens wat die postschipper Buis ons had meegedeeld, en meenden dat wij daar toch maar op moesten ingaan, want van huis konden ze ons ook niet helpen; met deze gedachte zoch ten we maar weer eens de kooi op. Donderdag 4 Maart; bij tijde uit de veeren, gelukkig was het goed weer en dus een paar uren werken aan de mos selen. Die dag hadden wij ruim 100 tonnen bij elkaar staan, en trots alle narigheid waren we toch goed ge mutst over het bereikte resultaat. Hadden we ze nu maar thuis, zeiden we tegen elkaar, niet wetende welke teleur stelling ons nog te wachten stond. s Avonds bij elkaar spraken we af om de komende Zaterdag naar het dorp te gaan en met dat vooruiteicht zochten we maar weer de legerstede op. Vrijdagmorgen 5 Maart opnieuw mosselen bij elkaar zet ten en toen het tij af was, hadden we al 130 tonnen bij el kaar. Na het avondeten weer bij elkaar, bespraken we de 1 Van Heerwaarden in De Volharding Nummer 121, december 2016 Historische Vereniging Texel 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 27