Gezin van Jacob van Heerwaarden en Aagje Huisman, beide zittend naast hun boerderij in De Volharding. Naast Jacob zijn vader Cornelis in de witte stoel. Bovenste rij hun kinderen vlnr: Grietje, Hendrik, Bernardus, Jan en Cornelis met zijn vrouw, Neeltje Smit. Foto coll.fam Beers - van Heerwaarden Met Westenwind lagen we hier onder een mooi opper, zouden dan hier Zondag houden om dan 's Maandags te gaan zien of hier voor ons wat te verdienen was. We la gen hier nu goed, zouden hier maar eens goed uitslapen, geen flauw idee van wat ons nog boven het hoofd hing. Zondag 29 Februari 's morgens niet te vroeg wakker, ke ken eens boven en ja, we zaten met onze vaartuigen aan de grond. De wind was 's nachts naar het Oosten ge draaid en in plaats van onder de wal, lagen we boven op de wal. Dat werd dus afwachten tot het volgende tij. Maar intussen was de wind opgegaan, zodat er toen maar een voet water aan boord kwam; het ging er beden kelijk bij staan. We beurden mekaar wat op om de moed niet te laten zakken. We gingen om 10 uur naar de kooi, sliepen die nacht weinig en weer maar uiteien naar het volgende tij. Maandagmorgen 1 Maart kwam het water maar net aan boord. We zaten bij elkaar tot bezuiniging van de kolen en aten gezamenlijk het ochtendbrood, waarbij ons gebed opging naar de Albehoeder om ons te bewaren voor op standigheid in deze weg van tegenslag. We hadden ook een roeiboot meegenomen en die konden we wel van die hoge kant afcrijgen; gingen daarmee op zoek naar mos selen en het lukte voor ieder een vracht bij elkaar te zet ten, groot van stuk en blank van vis. De eerste dag al konden we een 24 ton bij elkaar zetten op een mooie uit- zetplaats, wat ons terdege opmonterde. Zo was dan de eerste dag voorbij, maar de wind bleef steeds aanwakke- 24 Historische Vereniging Texel Nummer 121, december 2016

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 26