's Avonds 8 uur bij het Alkmaardermeer besloten we daar te overnachten. Donderdag 26 Februari ontwaakt bij goed weer, maar de wind tegen; eerst maar eens eten en dan zelf maar weer op gaan trekken. Gelukkig was er zo goed als geen wind, we waren om 11 uur te Alkmaar. Eer we daar voorbij wa ren, nam nogal veel tijd, want de bruggen draaien daar maar op bepaalde uren. Dan kregen we een bezeilde wind, doch bij Koehoorn moesten we weer aan de wal daar de wind uit de wal woei en de huizen van dat dorp wel een half uur lang langs het kanaal staan, zodat we van de wind niet profiteren konden. Tegen 5 uur waren wij bij het kanaal van Zijpersluis en daar het bladstil was, zouden we hier maar overnachten. Vrijdag 27 Februari 's morgens vroeg was de wind weer mede, gingen dus spoedig onder zeil en waren om 11 uur in Den Helder; daar geschut, om half een in de bui tenhaven en daar het 's middags om 3 uur laag water was, gingen we eerst achter het kruitschip, zo wordt het Tekening Peter Dorleijn daar genoemd, eens kijken of daar soms wat voor ons te verdienen viel. Maar dat viel tegen, dus zouden we de volgende dag maar doorvaren naar Texel. Toen we weer terug aan boord waren kwam de sluismeester een praatje met ons maken. Hij vroeg ons: "Al zoo naarstig?" omdat wij al zoo vroeg in het jaar deze kant opkwamen, hetgeen we hem toen uitlegden. Daarop vertelde hij ons, dat hij giste ren een varken had geslacht en nu een schaal met kanen had staan, en of hij ons daar een plezier mee kon doen. Nou daar durfden we geen nee op zeggen en prompt bracht die man ons een schaal met kanen, een paar worstebolletjes en nog wat kleinigheden. Overgelukkig waren wij ermee en vanzelf bedankten wij hem hartelijk. Zaterdag 28 Februari, 's morgens voeren we de haven van Den Helder uit met mooi weer en wijl ik daar goed bekend was, voeren we met het tij mee langs Oude Schild over de Texelsche stroom naar het oude Vlie, ver der over den drogen naar Coksdorp en lagen 's middags in de Roggesloot. Nummer 121, december 2016 Historische Vereniging Texel 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 25