Concertzaal/bioscoop van Pen in de Zwaanstraat in Den Burg, ontwerp enfoto Lou lgesz Alkmaar 9 April Lieve kinderen, Als jullie dit briefje ontvangt hoop ik maar dat jullie in goeden gezondheid zijn en niks geen narigheid hebben ondervonden van al die ellende die jullie daar op Texel meemaken. We zitten al aldoor over jullie te piekeren en zijn toch zoo angstig dat jullie wat zal overkomen. Zoo net hoorden we dat de rust weer hersteld was, of het waar is, weten we vanzelf niet. Zaterdag waren we aan de boot bij Mets (beurtschipper) om eens te invormeeren of die iets naders wist van Texel en troffen daar die doch ter van Roeper (Kiltje) en heb ik haar een brief meegege ven of ze die aan jullie wilde geven zoo gauw ze op Texel kwam. Hier vanmiddag menschen die moesten aan het overzij zijn om te overnachten. Die menschen waren niet thuis en ik kwam toevallig aanloopen. Ze vroegen me of ik wist of ze gauw thuis kwamen. Ze waren doodmoe en kwamen heelemaal van Rotterdam op de tendem. Ik zeg komt u maar even binnen dan kan u wat uitrusten en toen kwam het verhaal dat ze naar Texel moesten, naar Oosterend. Haar dochter was huis houdster bij Teun Kikkert en dat meisje had pleuris. Nu gaan ze morgenochtendvroeg naar Den Helder in de hoop dat ze met de boot meekunnen en geef ik hun dit briefje mee. We zitten zoo in ongerustheid. We hebben al zeker in geen drie weken bericht van jullie gehad, ook met mijn verjaardag niet. Als de gelegenheid er is, laat dan gauw wat van jullie hooren. Als de boot niet vaart kan Mets wel een brief meenemen. Wat is de toestand toch onrustig. Hier komen wel troe pen, maar ze trekken door, zeggen ze. Dora zegt al, als me wat overkomt is haar ringetje, horloge en ketting voor jou. Je weet toch nooit wat ons nog gebeuren kan als ze tenminste iedere plaats met vechten veroveren moeten. Nu lieve kinderen, houdt goede moed en laten we hopen dat we elkaar toch spoedig gezond en wel mogen terug zien en dat die ellendige oorlog gauw ten einde mag zijn. Pak onze lieve schat van ons en een dikke zoen van je liefste vader en moeder. Is het waar dat Emmie haar man Duinker en twee zoons van Pen dood geschoten zijn? Vooral de groeten van Dora en Henk.4 4 Brief van moeder Anneke Trap-Walraven Nummer 121, december 2016 Historische Vereniging Texel 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 21