Alkmaar, 17 Mei 1942 Beste Lou, lieve Ali en Lody In goede gezondheid en met hartelijke dank voor de in gesloten br.b. hebben we jelui beider brieven ontvangen.1 Niet alleen verheugde het ons dat de schoonmaak achter den rug was, maar vooral ook dat jij Ali minder last meer hebt van die nare hoofdpijn. Dat jij Lou steeds magerder wordt (wat bij ons hier een gewoon verschijnsel is gewor den) zal wel als oorzaak hebben het bedrijvige leven en mogelijk toch nog eenig tekort aan krachtig voedsel. Hoe hebben jullie het Ali en Lodij? Blijven jullie nogal op peil? Wat is het toch jammer dat er geen vergunning wordt ge geven om naar Texel te komen. We hadden evenals jullie er zo op gehoopt. Wat zouden we nu toch dikwijls over hebben kunnen komen als Texel niet afgesloten was, nu ik zo 'n zee van tijd heb. Enfin, we zullen maar hopen dat het eiland niet zoolang geïsoleerd zal blijven en weer vrijelijk daar naar toe kunnen gaan. We zijn er nu nog en dan verlang je er steeds naar elkan der te zien en te spreken. Ook onze kleine vent zien we maar al te weinig en op die manier gaat het kinderlijke van hem ons zoomaar voorbij, jammer hoor! Dora en Henk maken het gelukkig ook goed.2 Ook zij hebben de schoonmaak achter den rug, maar hun haard doet van tijd tot tijd nog dienst. Als het dan zo'n kille dag is, zater dagsavonds of zondag, gaan we al vroegtijdig naar hun toe. O ja, Lou, we hopen ook dat je veel nut en voordeel van je boek mag beleven. Als 't kan mogen jelui je huis wel flink laten verzekeren, want zooals de prijzen thans zijn, heeft jelui huis wel meer als de dubbele waarde. 't Is vanzelf te hopen dat je lui woning voor brand gespaard mag worden, maar we gens de lage premie kun je het niet meer riskeren. Je moet Eb Lap maar aanspreken deze zaak zoo spoedig mogelijk voor elkaar te boksen. Veearts Henk Koens, Ali en Lou Igesz, fopie en Tinus ten Hooi in de tuin van huize Lida in De Koog 1 Vermoedelijk broodbonnen 2 Dora is de zuster van Ali Igesz-Trap Nummer 121, december 2016 Historische Vereniging Texel 17

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 19