I 1 *4 Pietepiet het scholeksterkuiken Nadat de ronde om Texel was afgelopen vonden bezoekers een scholeksterkuikentje op het strand. Het was te klein om in de vogelopvang groot gebracht te worden. De Dijksens ontferm den zich over het beestje. Al gauw beschouwde Pietepiet Sytske als zijn moeder. Hij liep als een hondje achter haar aan zodra hij in de kamer de vrijheid kreeg. Omdat hij continu ge voerd moest worden ging hij mee naar Ecomare, waar hij in een grote doos achter de balie stond. Maar dat ging niet. Zodra Sytske niet in beeld was krijste hij de hele hal bij elkaar. Dus werd het beestje achter neergezet en moest Sytske er geregeld heen om te voeren. Na 4 weken kreeg de inmiddels tot halfwas kuiken opgegroeide vogel een cursus mosselen openen in de steltloperkooi van het NIOZ. Toen na een paar weken Adriaan en Sytske kwamen kijken hoe het ging begon de inmiddels volg roeide scholekster blij te tepieten en vlijde zich op de schoen van Sytske, net zoals hij als kuikentje had gedaan. Voorlichting Vanaf het eerste begin was voorlichting over de natuur van Texel, de Waddenzee en de Noordzee en belangrijke taak van Ecomare. Vooral de gesprekken met bezoekers aan de balie waren belangrijk. Ze werden aangevuld door steeds meer folders, flyers en lesbrieven voor scho lieren op diverse niveaus. Een aantal jaren was er geld voor een persdienst, die alles wat over het werkgebied van Ecomare verzamelde en veel contact had met bin nen- en buitenlandse pers. Helaas werd daarvoor de geldkraan dichtgedraaid. Na de intrede van Internet be gon Gerbrand Gaaff met de samenstelling van een digi tale encyclopedie, de Vleet. Meer dan 20 jaar werkten hij en zijn team van de informatiedienst aan het opbouwen en daarna up-to-date houden van deze database over de wadden en de Noordzee. De Vleet werd een begrip voor iedereen die iets wilde weten over een zeedier, plant, Waddeneiland of visserij, om maar iets te noemen. Op de websites plaatst Ecomare geregeld nieuwsberichten. Geregeld neemt de pers die over. En wanneer er iets bij zonders gebeurt weet de landelijke pers Ecomare vaak te vinden, zoals bij walvisstrandingen, giftige pietermannen en reuzenkwallen. Na bijna 90 jaar is Ecomare onherkenbaar veranderd. Niet alleen uiterlijk, ook wat doelstellingen en taken be treft vonden allerlei ontwikkelingen plaats. Gelukkig is één ding centraal blijven staan: bezoekers bewust maken van de schoonheid en de kwetsbaarheid van de natuur. I -X 1 Nummer 120 september 2016 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 33