vertelde. Wie een bot meenam hoefde geen entree te be talen. Veel vissers kwamen beladen met hun vangst Ecomare binnen stappen. Een twee meter lange mam moetslagtand werd toegevoegd aan de collectie. Die kreeg een plek in het Noordzee- aquarium. Ook de cur sussen 'Texel voor Beginners' waren een groot succes. Open dagen, vriendendagen en de vele andere manieren waarop Ecomare met de bezoekers communiceert ver sterkten de band met de Texelaars. Een minder confron terende opstelling richting landbouw, toerisme en visse rij droeg daar overigens ook wel toe bij. De zwarte ooievaar Dagenlang pleisterde een jonge zwarte ooievaar een poosje in het Alloo. Alle vogelende collega's hadden er plezier in hem elke dag te zien. Jan Kuiper woonde in de bungalow. Op een dag belde Riet Kuiper naar Jan 'Hij zit in de tuin!' Samen met een heleboel collega's ging Jan naar de bungalow en met z'n al len slopen ze naar de glazen achterdeur. Daar zat de kat naar buiten te kijken. Aan de andere kant van het glas, op nauwe lijks een meter afstand, keek de zwarte ooievaar naar binnen. De velduil en de muis Er werd een gewonde velduil binnengebracht. Henk Brugge zette de vogel in een stevige doos. Toevallig was er net een muis gevangen die nog leefde. Die was dus voor de uil. De volgende ochtend was de uil dood. De muis was bezig een nestje te ma ken van de donsveren. en stuurden ze hun gasten er steevast naar toe, het kon beter. In de jaren '90 vond Jan Kuiper, die als 'overkantse academicus' door de meeste Texelaars ook niet als één van hen werd beschouwd, dat er iets moest veranderen. Daarom organiseerde Ecomare bijvoorbeeld winterlezin- gen voor Texelaars. Eens in de twee weken verzorgden allerlei deskundigen een serie lezingen over de natuur, vaak met een thema. Over natuurbeheer, vogels, onder zoeken van het NIOZ en walvissen bijvoorbeeld. Hoogtepunten waren onder andere de avond waarop Dick Mol botten uit de Ijstijd determineerde en erover 30 Historische Vereniging Texel Nummer 120, september 2016

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 32