Workshop stamboomonderzoek Harry de Raad Dat was het dan - dacht ik. Dit arti keltje was af en opgestuurd, maar op een regenachtige dag ben ik nog maar een van mijn bakjes leeg gaan maken zonder enige verwachting, meer uit nieuwsgierigheid. Daarin bewaar ik vooral fragmenten met een versiering en beslagstukken. Bijna op de bodem beland werd ik aangenaam verrast omdat ik daar nog een derde fragment aantrof van een van deze bijzondere mantel spelden: Dit is maar een klein stukje, ondanks dat direct herkenbaar door de dub bele cirkel met de punt in het mid den. 2,1 x 2,6 cm. Het is niet te zeggen of al deze stukken bij elkaar horen en eigenlijk verwacht ik dat niet. Nog maar eens verder zoeken dus. Workshop stamboomonderzoek in de bibliotheek Stamboomonderzoek is spannend en kan zelfs versla vend zijn. Waar woonden mijn voorouders? Welke beroe pen hadden ze en hoe was hun sociale positie? In oktober verzorgt Harry de Raad (archivaris Regionaal Archief Alkmaar) in de bibliotheek een workshop, bestaande uit twee dagdelen, bestemd voor mensen die meer willen weten over de geschiedenis van hun familie. De workshop wordt gehouden op donderdag 20 en 27 oktober 2016 van 14.30 tot 16.30 uur in de bibliotheek in Den Burg. In deze workshop leren de deelnemers hoe genealogisch onderzoek in zijn werk gaat. Men maakt kennis met ver schillende bronnen die geraadpleegd kunnen worden en leert ze ook te gebruiken. Een belangrijk onderdeel van de workshop is het praktijkgedeelte, waarbij de deelne mers onder begeleiding van de docent zelf op zoek gaat naar genealogische en historische informatie op het inter net. De workshop gaat uitvoerig in op de computerpro gramma's waarmee de mensen stamboomgegevens kun nen opslaan en ordenen. Een bezoek aan het Regionaal Archief behoort tot de mo gelijkheden. Zeker nu het Texels archief verhuisd is naar Alkmaar, kan dat interessant zijn. Wanneer men in groepsverband gaat kan Harry de Raad eventueel een rondleiding geven. In de bibliotheek staat een computer waarop men direct het Regionaal Archief kan raadplegen. Op deze website kan men eindeloos veel regionale kranten, tijdschriften, foto's, boeken en andere interessante gegevens inzien. Aanmelden voor de workshop stamboomonderzoek kan in de bibliotheek of via de knop activiteiten op www.kopgroepbibliotheken.nl. De prijs voor twee dagdelen is 3.50 voor bibliotheek leden en 5.00 voor niet leden. Nummer 120, september 2016 Historische Vereniging Texel 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 21