Dat betrof bijvoorbeeld militairen in Indië, maar ook zeevarenden en emigranten. Die boodschappen werden dan opgenomen in een studio en uitgezonden, vaak via de Wereldomroep naar de betref fende verre oorden. Het was ge bruikelijk om een opnamesessie te organiseren ergens in het land of in de "studio in Hilversum" en ie dere aanwezige mocht dan een boodschapje van een paar zinnen oplezen voor de microfoon. De aanwezigheid van Piet en Nel Bremer kan mogelijk verklaard worden in de persoon van hun broer Jan, die voor een Nederlandse rederij purser was aan boord van een schip. Hij was, naar ik meen gestationeerd in Durban, Zuid Afrika. Het is niet onmogelijk, dat de overige aanwe zigen familie waren van andere personeelsleden van een en de zelfde rederij of scheepsbeman ning.' Buurtvereniging Schoonoordsingel Witte Kruislaan HVT117 1. Bertus Witte, 2. Rens van der Zwaag, 3. Johan Witte, 4. Jan (Buks) Veeken, 5. Janny Beuving, 6. Anne de Vries, 7. Abelia Gielis, 8. Frieda van Sambeek, 9. Joke Huisman, 10. Joke Kager, 11. Dorien Kager, 12. Ingrid Kager, 13. Mary Eelman, 14. Mevr. Veeken- Kager, 15. Mevr. Bakelaar, 16. Tine de Vries, 17. Jaap Verberg, 18. Ingrid van Sambeek, 19. Erna van Sambeek, 20. Geesje Beuving, 21. Willy van der Galiën, 22. Marga Witte, 23. Wally van der Galiën, 24. Elly Witte, 25. Marian Huisman, 26. G. Visser, 27. R. Bakelaar, 28. Joes Schoo. Joke Lagerveld-Kager herkende Janny Beuving op nr. 5, zichzelf op nr. 10 en op nr. 8 Frieda van Sambeek. Op nr. 11 staat haar zus Dorien Kager en op nr. 12 haar zus Ingrid Kager. Tenslotte op nr. 22 Marga Witte en haar zus Elly Witte op nr. 24. De moeder van Joke woont nog steeds in de Wittekruislaan, net als de moeder van Marga en Elly Witte. Daar hadden we ook gewoon even aan kunnen bellen schrijft Joke. Maar (mede) dankzij haar re actie weten we nu alle namen. De vader van Joke, Jan Kager, was jarenlang voorzitter van de buurtvereniging. Achterkant van de woningen aan de Wittekruislaan. In de middelste woning woonde Jan Veeken. Jan Veeken wist als oud buurtbewoner ook een aantal namen te noemen. Zijn reactie betrof verder een prach tige beschrijving van de buurt in de jaren 50 en 60. 's Morgens wakker worden van de rinkelende flessen bij melkboer Nan Huisman en drankenhandel van 'ome' Kees Kooiman. Ook zijn bezoek aan het vlakbij gelegen badhuis staat hem nog levendig bij, met tergend lang zaam warm wordend douchewater en een beheerder die je voortijdig weer onder de net warm geworden douche vandaan haalde. In de zomer werd het ouderlijk huis aan badgasten verhuurd en werd in het aangebouwde schuurtje geslapen. Het jaarlijks legen van de beerput in de tuin beschreef hij zo levendig dat je het bijna kon ruiken Marga Huinen-Witte wist nog twee van de ontbrekende namen. Die van haar zus Elly, nr. 24 en die van haarzelf, nr. 22. Ze woonde destijds ook in de Wittekruislaan. Het was een mooie tijd met leuke herinneringen schrijft ze. Gelein Jansen ontdekte dat Dirk Roeper in zijn stukje 'Op de boerderij' van HVT 117 zijn geboortehuis niet cor rect vermeld had. Dirk is geboren aan de Wittekruislaan en niet aan de Kogerstraat, zoals hij schreef. Ze woonden maar drie maanden aan de Wittekruislaan en Dirk dacht er mee weg te komen door dat niet te vermelden. Niet dus. Al is de leugen nog zo snel, de waarheid achterhaalt haar wel', was de reactie van Dirk toen hem gevraagd werd hoe het nou werkelijk zat. Nummer 118, maart 2016 Historische Vereniging Texel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 5