Gerrit Keijser, Joop Witte, Jaap de Haas, Jelte Mozes, Jannie Schoenmaker, meester Hendrik Kuis, Doky Uitewaal, Riet Eelman, Greetje Goeman, Irena Nalewczijnka, Kees Eelman, Aad Kooger, Maartje van Heerwaarden, Marietje Hopman, Hannie Witte, Johan Witte, Kees van Heerwaarden, Piet Hopman, Ria Bakker, juf Krijntje Beekenkamp, Ilona Koopman, Jan de Graaf, Annie van Heerwaarden, Nel Kooiman, Gretha Hopman, Dolf Keijser, Nel Witte, Grietje van Heerwaarden, Han Keijser, Jaap Kreeft, Mari Brons, Jan Kloosterman, Dirk van Heerwaarden, Poulus Mozes, Sieme Goeman, Mattie Keijser, Jaap Witte, Grietje Koopman, Sieme Plaatsman, Stijntje Bakker, Geesje Meedendorp, George Jimmink, Kees Boot, Nel van Heerwaarden, Jan Bakker, Gerrit Stolk, Kees Meedendorp, Annie van Heerwaarden, Hans Betsema. Namen uit 'School van de Waal 1882-2003'. Tijdens de oorlog hebben we nog een korte periode les gegeven in De Vermaning. Soldaten waren toen in school ingekwartierd. De schoolreisjes van klas 4, 5 en 6 duur den drie dagen. We gingen op pad met de school van Den Hoorn of Oosterend om de bus vol te krijgen. We bezochten Artis, de Hondsbossche Zeewering. Scheveningen, Schiphol, Het Binnenhof, kortom te veel om op te noemen. Met de kleintjes gingen we een dagje op reis naar een speeltuin aan de overkant of naar Marken. In 1959 gingen we ook een keertje naar Vlieland met 'de Zeemeeuw'. Het waren rustige jaren in een rus tige school. De traditie dat de meester en de juf op gebak trakteren, bestond toen nog. Meester Kuijs en ik vierden onze verjaardag samen. Dan was het de hele dag geen boeken op tafel maar spelletjes doen. De handwerklessen waren natuurlijk voor de meisjes De jongens deden wat anders. Als het heel slecht weer was, gingen ze soms re kenen of lezen, maar bij goed weer buiten sporten. Meester Pieterse was meer een knutselaar; die maakte dan wel eens wat met de jongens. Later is juffrouw Wieten gekomen om de meisjes hand werken te geven. Er waren toen nog geen gymlessen; bij mooi weer werd alleen gesport op het veldje bij de school. Toen er eens te weinig leerlingen dreigden te komen, ging meester Keijser naar Spang naar de familie Bos. De kinderen van dat gezin gingen naar Oosterend op school. Hij ging dan vragen of de kinderen niet in De Waal wilden komen. Hij pakte dat handig aan want hij had altijd wel een ge schenk bij zich voor zo'n gezin met veel kinderen waar het krap was. Er was, meen ik, ook een afspraak onder ling tussen beide schoolhoofden, zo van: 'Als ik genoeg leerlingen heb en jij te kort, neem dan dat of dat gezin maar.' Buiten schooltijd Krijntje werd in 1939 lid van de Vrouwenzangvereniging. Toen in 1962 de Stichting Folklore Texel werd opgericht, werd ze lid en danste mee in de dansgroep die in 1969 een zelfstandige stichting werd "Stichting Oude Dansen Texel". Ze danste onder andere met Jan de Vries, de jeugdconsu- lent, maar die nam het niet zo nauw met afspraken en was er vaak niet. Nummer 118, maart 2016 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 33