Bibliotheeknieuws Mary Bakker-Zijm Ontvangen van: De heer Sam van der Slikke: Met de kop op de zee, door Sam van der Slikke, Cor de Wolf en Frits Aalderink; De heer Frans Hopman: Verhalen over de Texelse Vuurtoren, door Louise v. d. Sluis en Frans Hopman; Mevrouw Lasthuizen: oude nummers blad Historische Vereniging; Mevrouw Len de Goede, uit de nalatenschap van mw. J. Gotjé - Walop: 't Lant van Texel, door J.A. v.d. Vlis; Texel, portret van een eiland, door J. Nauta; Het feest van Eierland, door Jan Heemskerk en René Pop; Water, wind en vuur, door K. Norel; Verdwenen plekjes Texel 1945 - 1980, door Maarten Stoepker; Moete ze d'r uut burge meester, door Femmy Witte en Theo Timmer; Terminologie Verdedigingswerken, uitgave St. Menno van Coehoorn; Familie Zaken, door Nico Dros; Gids voor Texel, heruitgave; Tesselse Skeurkalender 1987; wandel sport medailles en div. bescheiden. Fam. J. Kager: ingelijste luchtfoto, nieuwbouw omgeving R.K. Kerk; De heer C. Veeger: familiefoto's; Mevrouw Ada Brans: 2 oude albums met familiefoto's; Mevrouw A.M. Kroon - Molenaar te Enschede: tekst boekje van zangvereniging Nieuw Leven te Oosterend; Mevrouw I. v. Slooten - Swart te Borculo: Nostalgisch Gezicht Texel, door J. Couperus - Medema en Veranderd gezicht 1900 - 1982; Texel, land en volk in de loop der eeuwen, door J.A. v.d. Vlis 1949; Texel, het vogeleiland, door J. Drijver 1934; Noordzeebad de Koog, uitgave VVV; De heer Wim Commandeur: dvd Comtesse schapenkaas 1977 -1978; De heer C. Bierlaagh te Gouderak 2 mapjes ansichtkaar ten; De heer H. van Sijp te West op Terschelling: div. beschei den; Mevrouw Nini Beers: diploma Niwin sportwedstrijden 1949; Uit de nalatenschap van de heer Jacob Hoogerheide: dia's, lichtbak en diaprojector; Mevrouw J. Daalder - Pranger: verkeersdiploma 1950 en div. schoolschriftjes; Rommelmarkt Den Hoorn: ingelijste tekening van Niek de Jong; De heer R. Boom: kopieën van artikelen over gebruiken op Texel, door W.J. Mets en div. ansichten; Mevrouw B. Boogaard - Dros: poesiealbum van Klaasje Tuinder, div. bescheiden,verhaal over fam. P. Tuinder te Zevenhuizen en een vertelling over de oorlog van me vrouw B. Boogaard; De heer André Bakker: foto's, rouwbrieven, geboorte kaartjes etc.; Texelfonds: Het Texelfonds verbindt. Verhalenwedstrijd 2015; Organisatie 600 jaar stad: Toen Texel nog Fries was, door Nico Dros; De heer R. Blok: vanuit de fam. Zuidewind: gastenboek van jeugdherberg Panorama uit de dertiger jaren, notitie boekje over het weer op Texel 1908/9, notulenboek van de commissie tot de Hulpdienst 1943 -1948, div. bescheiden en enige foto's; De heer Kl. Uitgeest: kalender Texels Fanfare 1966 en div. bescheiden; De heer D. Kuiter: zelf geschreven verhaal over de post dienst Texel -Vlieland vv; De heer S. Dros: luchtfoto Oudeschild, familiefoto's, foto's van de Haven en Folklore; parochiebundeltje; Belijdenisdocument van Simon Kuyper 1906; div. ko pieën van de haven van Oudeschild e.o.; Noordeuropese mysterien en hun sporen tot heden, 1970, door F.E. Farwerck; Kasboek 1933 - 1965 en bescheiden van de Texelsche Bakkersbond; Administratie van het Noodziekenhuis te Den Burg, o.a. Rapportschriften van 3 jan. 1944 tot 23 juni 1946 met enige hiaten; Fam. P. Kooiman: 15 plakboeken met foto's en knipsels van de Folklore; Fam. J. Schuiringa/J. Bas: foto's en ansichten; De heer F. van Ingen Schenau: kalender met foto's van Texel van mevrouw J. van Koningsveld, enige foto's en een zwemmedaille uit de oorlog; Mevrouw P. Groenhof: oude familiefoto, locatie achter NK kerk te De Koog; De heer J. Houter te Vlieland: foto's van omgeving De Cocksdorp 1920 -1940 door Zuidema. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: 1000 jaar Oost, door Martin Vlaming 2015; De Oude Bleekerijdoor Irene Maas 2015; Monumenten van de Wadden, door Ger Schoolenaar en Pim Smit 2015. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker - Zijm, tel 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. De biblio theek in Tusse de Banke is op maandagmiddag geopend van half drie tot half zes. U bent van harte welkom! Het driedubbel dikke decembernummer 2015 Het vorige nummer van dit tijdschrift, vol jeugdherin neringen, lijkt een verzamelaarsitem te worden. Er zijn nog enkele exemplaren te koop in de boekhan dels. 28 Historische Vereniging Texel Nummer 118, maart 2016

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 30