Foto met een vraag Bas Huisman 1. dominee Reijendam, 2. Duwie Tuinder, 3456. 7. Grietje van der Vis 8910. Martha Bakker, 1112. ...Vinke, 13. Nan Huisman, 141617 181920. René Elias, 2122. Jan Joustra, 23 24. Nans Joustra, 25. Irene van Groningen?, 2627. Thea Kikkert, 2829. Hiddy Bakker, 30. Yvonne Elias, 31 Een wat ongeorganiseerde groep kinderen deze keer. De zon dagsschool 'Obadja' van de hervormde kerk, 1959/1960, gaat op de foto. Zo te zien heeft de fotograaf de groep niet helmaal in de hand. Kinderen draaien hun hoofd om, zijn nauwelijks zichtbaar of kijken niet naar het 'vogeltje'. Goed luisteren is vaak moeilijk en zeker op die leeftijd. Een paar namen zijn wel bekend, zoals die van Duwie Tuinder. Zij had een hele mooie stem en zong vaak solo tijdens de kerkdienst. In die tijd zat ik ook op zondagsschool. Na de kerkdienst was het tijd voor de kinderen. De leiders waren toen Jannie Pranger, Grietje van der Vis, Jaap van der Slikke, Martha Bakker en Nan Huisman. Veel verhalen uit het oude testament herinner ik me nog, spannend! Daniël in de leeuwenkuil, Mozes in een biezenkistje in de Nijl of David die Goliath versloeg met een steen uit zijn slinger. Ik luisterde ademloos. Natuurlijk was er ook tijd voor een geintje. Voordat we begonnen was de kerk nog leeg en gingen we naar het rooster voor in de kerk, daar kwam warme lucht uit die met flinke vaart omhoog steeg. Meisjes die daarop gin gen staan konden met hun opwaaiende jurkjes wedijve ren met Marilyn Monroe. Wikkels van toffees waren ook populair. Als je die los liet boven de warme luchtstroom stegen ze op tot boven in de nok van de kerk. Tijdens de zondagsschool was er ook een collecte. Die werd met een grote schaal gehouden en een dubbeltje was vaste prik om er op te gooien. Fup Zegel gooide er eens met een flinke zwaai zijn bijdrage op, vast ook een dubbeltje. Het muntje bleef maar rondjes draaien in de schaal, wel een keer of acht. Iedereen keek er naar. Een wonder in onze ogen. De katholieken hadden Lourdes, maar nu hadden wij ons eigen wonder! Bij het uitgaan stond Grietje van der Vis vaak bij de uitgang van de kerk, ze was nogal klein van postuur. Op een keer ging Jan Joustra zo naast haar staan. 'Grietje' zei hij, 'we kunnen nu wel trouwen'. Voordat Grietje had kunnen antwoorden, zei hij 'want we zijn nu even groot'. Grietje bloosde, ik stond erbij en keek ernaar. Historische Vereniging Texel Nummer 118, maart 2016

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2016 | | pagina 10