Op de boerderij Dirk Roeper Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015 Ik ben van voor de oorlog, wordt dan gezegd. Dat betekent datje al aardig oud wordt en de herinneringen ook wat verder terug gaan. Op 5 juni 1935 ben ik geboren als tweede zoon van Jacob Roeper en Grietje Mantje. Mijn wieg stond op Kogerstraat 24 in Den Burg. Na mij zijn er nog drie kinderen geboren, allemaal jongens. Het bedrijfvan mijn vader zou nu midden in het dorp staan. Toen kon dat allemaal. Voor ons huis had vader enkele percelen grond, waar later de Gollards en Jan Dirksoord zijn gebouwd. De overige grond lag aan de Laanweg (nu Pontweg). In de stolp achter ons huis stonden gewoon de koeien op stal en in het voorjaar werden er lammeren geboren. De mesthoop lag ach- ter de Doopsgezinde Kerk. Dat kon toen allemaal. Niks geen milieutoestanden; dat woord was toen nog niet bedacht! Als kinderen van een boer waren we eigenlijk niet anders dan de anderen. Wij liepen op klompen, maar op oude schoolfoto's zie ik veel meer kinderen op klompen. Mijn eerste school was de bewaarschool in de Waalderstraat. Ik weet nu nog dat ik het helemaal niks vond: dat binnen zitten. Blijkbaar was ik meer een bui- tenman en dat is altijd zo gebleven. Op de openbare school in de Nieuwstraat ging het veel beter. Ik begon school wel leuk te vinden. Inmiddels was de oorlog begonnen. We gingen dan uit school meestal direct naar huis in onze eigen buurt. Als kind groeide je op met de bezetting. Het hoorde er een beetje bij, maar onze ouders wilden ons toch in de gaten houden. Dat er in de oorlog bepaalde zaken niet waren, was eigenlijk he lemaal niet zo erg. Pinda's, sinaasappels, chocola, bana- nen en veel meer dingen kregen we na de oorlog voor het eerst. Wat je niet kent, dat mis je niet. Ik had geen fiets of autoped. Sportverenigingen zoals voetbal en gymnastiek kwamen na de bezetting pas weer op gang. Thuis deden we wel veel spelletjes en er werd veel gele- zen. Mijn oudste broer Jaap was bevriend met Gerard

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 92