OSTCARD Een prentbriefkaart uit De Cocksdorp Deze kaart, geschreven door mijn moeder als tien jarig meisje, kreeg ik een aantal jaren geleden van Nan Huijsman (eerder redac- tielid van ons blad). Hij was een fervent verzamelaar van oude poststukken en vond deze kaart op een verzamelaarsbeurs ergens in het land. Hij nam hem mee en ik kreeg hem cadeau! Zo kwam deze kaart in mijn bezit. Heel bijzonder toch? Welke reis zou deze kaart afgelegd hebben in de tijd vanaf 1913 tot het moment dat ik hem kreeg? Dat zullen we wel nooit weten! Mijn moeder Leentje Witte was de dochter van Betje Visman en Jan Maarten Witte, molenaar en vrachtrijder in De Cocksdorp. Deze kaart, met een romantisch plaatje, schreef Leentje aan haar oom en tante, bij wie ze wel eens logeerde. Tante Piet en Ome Jacob Kikkert (Japie van Nan) woonden in de Kogerstraat vlak bij het Vermaningsglop. Het was 1913 en bijna kermis in Den Burg, dus wilde Leentje een paar dagen komen logeren. Ze had het altijd leuk daar, met haar neef Nanning en haar nichtjes Lena, Jannie en Truus. Met de postwagen kon je meerijden van De Cocksdorp naar Den Burg. Ze schreef: Lieve Oom en Tante, Tante het is gauw kermis. Tante zou ik asjeblieft aanstaande week donderdag weer eens voor een paar dagen bij u komen maggen. Van donderdag tot zondag. Dan wou ik met de post komen Tante dan verwacht ik nog eens een berichje van u U liefhebbende nichje Leentje Witte Met de tentwagen haalden haar ouders haar's zondags weer op. En daar zal vast wel een "daggie te gast" aan vastgeknoopt zijn! OfyOiyYT- /y -i Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 8