Kinderen van Keessie Piet Witte op Noorderbuurt in 1914 Agatha, Gerrit, Jan, Jaap en Piet Witte coll. M.C. Stoepker In September 1908 werd op het land van Roeper aan de Kogerstraat de Texelse landbouwtentoonstelling gehou- den, georganiseerd door de afdelingen Texel en Eierland van de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw. Het concours-hippique werd toen afgesloten met een ru- briek aangespannen bokken of schapen. De prijswin- naars Abr. Wagemaker, D. Roeper Jzn en de gebroeders Bakker haalden de krant. En in het geillustreerde tijd- schrift De Prins van 26 September 1908 werd daarvan een foto afgedrukt, helaas van zo slechte kwaliteit dat-ie hier niet geplaatst kan worden. Op die foto drie bokkenwa- gens. De eerste met een span zwarte schapen en een jon- gen, de volgende met een bonte en een witte geit en twee jongens in matrozenkieltjes en een pet op hun hoofd. Dat waren de gebroeders Bakker, neem ik aan. En als derde was daar een Toggenburger geit voor een bokkenwagen met daarin een jongen. De vraag blijft dus of het span zwarte schapen bij D. Roeper Jzn behoorde of bij de zoon van dokter Wagemaker. Schapen voor een bokkenwagen waren meestal weren, gecastreerde rammetjes. Die waren rustiger en volgza- mer dan complete rammen. Een mooi span schapen voor de bokkenwagen, zoiets kan alleen maar op Texel. 1 Lammeren die niet of onvoldoende door hun moeder gezoogd kunnen worden Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 72