Piet, Riek en Agaath Bas in 1935 op de School met de Bijbel in Oosterend. Riek Huisman-Bas: Toen de schoolfoto genomen werd, was ik ongeveer achtjaar oud. Agaath was een jaartje ouder en Piet een jaartje jonger dan ik. We woonden vlakbij school op hoeve Linquenda. Tante Antje Bas maakte de jurken van Agaath en mij waarmee we op defoto staan. Ze was reuze handig met machine, naald en draad. We hadden thuis ook wel een naaimachine, maar moeder was alleen goed in het naaien van kielen en het verstellen van ondergoed. Dat kon ze goed; jurken naaien kon ze niet. Op defoto zit ik in het midden en draag een bril. Dat was omdat ik een 'lui' oog had. Daar kon ik niet mee zien. Ik klaagde daar al langer over thuis, maar naar de dokter gaan was niet aan de orde. Toen ik er uiteindelijk alsnog mee naar de dokter mocht, was het al te laat. Er was niks meer aan te doen. Dat ging ook zo met zus Agaath. Zij had toen ze nog klein was een soort abces in haar hals. Naar de dokter gaan was ook hier niet aan de orde. Maar op een gegeven moment brak het door toen we op de hooiwagen za- ten. Dat was nog een hele toestand. Thuis deed moeder er wat lappen omheen en dat was het. Het gevolg was een enorm litteken waar Agaath zich jaren lang heel erg voor schaamde. Vandaar die sjaal om haar hals op defoto. Jan en Klaas Uitgeest op de Openbare Lagere School in Den Burg, circa 1947. Klaas: Ik weet echt niet meer waar deze overhemden vandaan komen. Mijn moeder heeft ze in elk geval niet zelfgemaakt. Het staat me nog wel goed bij dat ik na de oorlog voor mijzelfeen khaki overhemd moest ophalen bij Zegel op de Groeneplaats, maar of deze ruitjesoverhemden daar ook vandaan komen? Nummer 1 7, december 2015 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 67