Op de foto Ineke Vonk-Uitgeest In 2011 heb ik een artikel geschreven over schoolplaten. Als illustraties waren schoolfoto's van kinderen die voor een schoolplaat zaten. Op mijn vraag ofer nog meer van dit soort foto's bekend waren op Texel kreeg ik veel readies. Ondertussen heb ik zo'n veertigfoto's bij elkaar verzameld. De foto's die ik heb dateren van 1935 tot en met 1956. Ze hebben wel een eigen verhaaltje. Ik heb een paar foto's eruit gekozen en gevraagd naar het bijbehorende verhaaltje. Toen ik bezig was met het sorteren van foto's zag ik opeens wat leuks. Er waren diverse foto's van meisjes/zusjes die dezelfde kleren aan hebben. Allemaal een gebreide trui Jan, Phien, Ton, Aat en Marth Boogaard bij de schoolfotograaf. De foto is gemaakt in 1947 op de Openbare Lagere School in Oosterend. Marth Schraag-Boogaard: ik weet niet meer waarom we zo moesten gniffelen. Het was gewoon leuk denk ik. Alle truien zijn zelfgebreid. De jongens hebben hier een trui aan van wit zwarte schapenwol. Ik denk dat Phien een lichtblauw truitje aan heeft. Op mijn trui zaten gekleurde bloemtjes. De kleur van de trui weet ik echt niet. Bijschrift bij de foto hiernaast, op bladzijde 63 Trudie en Corrie Smit in 1946 op de St. Jozefschool in Den Burg. Trudie Buisman-Smit: Mijn zus en ik liepen altijd in de dezelfde kleren. Hier hebben we een donkerblauw galgenrokje met plooien aan. Dat was het helemaal, die plooien. Ze zijn waar- schijnlijk van een regenjas gemaakt. Mijn moeder maakte alles zelf. De truitjes waren roze met blauwe en zwarte streepjes. Gebreid van die bubbeltjes wol, melkwol dacht ik. Op defoto hebben we onze zondagse kleren aan. Je ziet het aan de strik. Door de week hadden we een geruite strik in ons haar. Ik weet noggoed hoe mijn moeder de strikken streek. De linten werden rits ras, heel snel langs de warme kachelpijp gehaald. Dat moest heel snel anders schroeiden de gaten erin. 62 Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 64