De Bootrevue Simon Dros Opeens was het er. Een echte bootrevue. Niemand had er ooit van gehoord maar ineens was het er dan. Hoe is dat zo gekomen? Scholieren van Texel die in Den Helder naar school gin- gen, mochten van de TESO gratis met de boot mee. Dat ging al jaren zo. Het waren natuurlijk niet allemaal lie- verdjes die met de boot van 07.40 uur naar Den Helder vertrokken. Het waren leerlingen van de ambachts- school, de visserijschool, de vormingsklas, de R.H.B.S., het Gemeentelijk Lyceum en de Kweekschool. Er moest natuurlijk wel toezicht worden gehouden en dat werd gedaan door de dekknechten die af en toe poolshoogte kwamen nemen. En toen, als dank voor de gratis over- tochten en de zorg van het personeel, werd een plan ten uitvoer gebracht: "We gaan het personeel met aanhang een vrolijke avond bezorgen als dank voor wat er voor de Texelse schooljeugd wordt gedaan". Er werd dus een heuse revue gemaakt met sketches, solozang van Krijn Plantinga en de onnavolgbare sneltekenaar Piet Kuiper liet zien wat hij van een scheve kras op het bord allemaal kon maken. Dat gebeurde op de vrijdagavond. Voor de zaterdagavond werden er kaartjes verkocht voor f 1,50 per stuk. Bal na met de Ritmische Eilanders en de op- brengst ging naar een goed doel. Later werd gekozen voor een vrolijk blijspel als avond- vulling. Zo werden de volgende kluchten op het reper toire genomen: Het hing in de lucht, De pantoffels van Abou Kasem, Potasch en Perlemoer met vacantie, 'n Zomerzotheid en de Tante van Charley. We nemen de uitvoering van 'Potasch en Perlemoer met vakantie'. 'Door de hoofdrolspelers Jan Kievits als Potasch en Lody van der Wulp als Perlemoer werd het een avond die men zelden beleefde. Ze deden het zo geweldig dat ze meer- dere keren zijn opgetreden, onder meer voor de Hollandse Maatschappij van Landbouw'. De Texelse Courant noemde het een bijzon- dere avond: 'Zeer dikwijls werd er meesterlijk gespeeld en Jan en Lody waren geknipt voor hun rollen; meesterlijk kwam Hak (Hannie Stiggelbout) ten tonele en even meesterlijk was ook de mimiek van Biem. Nooit hebben wij een dommere knecht gezien als Gerard en wij menen zelfs te mogen zeggen dat deze re vue de beste is geworden van de lange reeks die ons reeds voorgeschoteld is. De bijval was dan ook groot en nu en dan kon je de spelers niet verstaan vanwege de jolijt die hun grap- pen en grollen in de zaal sorteerden. Het was allemaal boven verwachting goed.' De bootscholieren hebben zich in de jaren vijf- tig van de vorige eeuw vaak van hun goede kant laten zien! Achter Lody van der Wulp als Maurits Perlemoer. compagnon van Potasch - Welmoet de Waard als Liesbeth, zijn vrouw - Hannie Stiggelbout als Rozie, vrouw van Potasch -Jan Kievits als Aby Potasch, een zakenman Daaronder Tjip Gulmans als oom Stein -Marijke Beumkes als Betty van Wielingen, pension- houdster - Biem Trap als Feltman, advocaat - Use Beers, soujfleuse - mevrouw (Tante Jopie) ten Hool, regisseuse - Gerard van der Kooi als Piet de huisknecht Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel 61

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 63