Bij de molen Annie Keizer-Bruin als een stofwolk, het begon op eens te waajen en toen kwam hij de Schilpweg af, hij ging het land dat bij Monsieur zijn hiiis is langs en toen zagen wij hem niet meer, toen was hij al uitgescheiden. Dit is de eerste wind- hoos die ik gezien heb, ik had er een ander denkbeeld van ik vergeleek het bij een stok van stof die uit de lucht hing. Donderdag 17 Februarij 1853. Ik ben vandaag vrij van de school geweest, want ik ben na de Waal geweest om schaatsen te rijden. Dirk heeft ook medegeweest, vader heeft hem een dubbeltje mede gegeven. Wij hebben 2 cent voor een koek, 4 voor 2 kopjes chocolade en 2 cents voor baangeld besteed. Dirk heeft een cent gevonden. Donderdag 25 Januarij 1855. Grietje is vandaag naar Waalenburg geweest om schaatsen te rijden. Ik heb giste- ren schaatsen gereden. Woensdag 18 April 1855. Wij zijn vanmiddag alien naar de Hooge Berg geweest, wij hebben daar een vuurtje van drooge bladen gestookt, hebben met de verrekijker naar eene brik gekeken en hebben in het bosch gewandeld. Voor wie meer wil lezen van wat Samuel schreef, staan op mijn site het complete dagboek en gesorteerde onderwerpen www.irenemaas.nl Dingsdag 15 Augustus 1854. Ik ben vandaag drie keeren boogetakjes gesneden. Wij hebben nu al 70 boogjes [om lijsters mee te vangen]. Ik Adriaan en Herman Keizer de- den zamen boogen, doch Herman is er vanmiddag uitge scheiden. Ik ben Annie Bruin en geboren in Oudeschild in het jaar 1924. Mijn vader was Teunis Bruin en mijn moeder heette Maria Antoinette Bruin. We woonden bij de molen "De Traanroeier", vader werkte daar. Nummer 117, december 2015 Als kind was ik altijd bezig met mijn poppen. Eigenlijk speelde ik altijd met een grote pop die ik van mijn groot- moeder had gekregen. Dat was een schildpadpop en daar was ik erg trots op. Toen ik acht was breide ik, met hulp van moeder, kleertjes voor de pop en later mocht ik op naailes. Daar leerde ik kleren naaien voor mezelf. De naailessen werden gegeven door juf Bakker. Zij woonde in Den Burg tegenover de zaak van Vlessing. Ik las ook graag en heel veel. Zo verslond ik veel boeken met als thema het boerenleven. Als we buiten speelden dan deden we van wegkrupie en tikkie met verlos. En natuurlijk ook touwtjespringen en ballen tegen de muur. Ik kon dat met drie ballen tegelijk en dat konden we bijna allemaal! Een paar kaatsten met wel vier ballen. Die waren daar erg goed in. Mijn liefste vriendin was Nelie Kaczor, een dochter van bakker Cornelis Kaczor. We waren onafscheidelijk overal samen te vinden. We trokken altijd met elkaar op en gin- gen ook samen naar dansles. Met veertien jaar kwam ik van school. Ik was een jaar blijven zitten en mocht de zevende klas doen. Als je veer tien was en van school kwam, ging je in een "diensie". Je ging dan als dienstmeisje werken bij andere mensen. Voor mij was dat heel bijzonder, want ik ging thuis aan het werk. Vader ging te werk in de molen en moeder liep met een melkkar. Ik deed dus alles in de huishouding, behalve eten koken. Dat deed moeder. Maar breien en kousen en sokken stoppen en verstelnaaien deed ik allemaal wel. Later heb ik gediend bij de familie Heule. De man werkte bij Rijkswaterstaat en hield kantoor aan huis. De mevrouw was onderwijzeres geweest. Ze was een hele lieve vrouw. Later heb ik wel eens gedacht dat ze me in het begin, zonder dat ik het wist, op de proef heeft ge- steld. Op een dag vond ik een geldbedrag op de trap. Ik bracht het bij haar en ging verder met mijn werk. Ik denk dat ze mijn eerlijkheid op die manier getest heeft. V.l.n.r. Nelie Kaczor en Annie Bruin. Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 53