Schuttingschilders Marja Bros Ik zat destijds in 1967 op de ULO en tijdens de tekenles van de heer Tielemans werden we met een klein groepje uit de les gehaald. Omdat de tekenlessen altijd zeer gezellige uren waren, vol gekke grappen en grollen, waren we erg wantrouwend over wat ons nu weer boven het hoofd zou hangen. Wij, talentvolle, creatieve leerlingen van de ULO moch- ten de school vertegenwoordigen bij het beschilderen van de schutting. Die stond rond de bouwput van het raadhuis in aanbouw. Het bleek zelfs om een schilder- wedstrijd tussen scholen van het voortgezet onderwijs te gaan, met een jury en een prijzenpot. Ik weet nog dat ik me zeer vereerd voelde. Het was het begin van mijn schildersleven. Het schildergroepje bestond onder andere uit: Marianne Por, Jan Dekker, Arthur Kempenaar, Bas Huisman, Jaap Dros, Kees de Waal en ikzelf. We hadden een zeer ge- waagd onderwerp, namelijk 'Het nudistenkamp'. Er stond een halfblote juffrouw op, waarvan de borsten enigszins te zien waren. Dat gaf nogal wat aanstoot. Het werd nog best een relletje en de borsten moesten vrijwel direct verwijderd worden. Later zijn ze er toch vaagjes weer opgeschilderd, meen ik (zie foto). Er was destijds veel belangstelling voor- de Texelse Courant en ook de Helderse Courant schreven erover. We hoorden tijdens het schilderen allerlei commentaar van omstanders. We wonnen met ons 'Nudistenkamp' de le prijs, 40, De LTS kreeg voor hun creatie 'Onderwatergezicht' de tweede prijs en de HBS won de derde prijs met hun 'Demonen'. We waren als ULO-leerlingen erg trots op onze eerste prijs, maar waar die 40, toen zijn gebleven, is nu nog steeds de vraag. Niemand van ons heeft er ooit iets van gezien! Het was wel een hele leuke, spraakmakende happening. Leuk om terug te kijken op zo'n begin van m'n schilders- carriere. - if

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 50