n Kabouters op Texel Dedy Vogel Op zaterdagmiddag, begin jaren 60 van de vorige eeuw, ging ik altijd met veel plezier naar de Kabouters. Omdat ik geen broer of zus had, vond ik het heel leuk om hier heen te gaan; veel gezelligheid. Meisjes van zeven tot en met elfjaar mochten lid worden van de padvinderij. Alle Kabouters, zo heetten de meisjes, kwamen bijeen in het clubhuis aan de Beatrixlaan. Dit was de kabouterkring. Het clubhuis heette de Zwalkersburght. Oehoe Oosterhaven en Oehoe Mantje waren de leidsters van onze groep. 'Oehoe' was de aanspreektitel van de leidsters. Op een gegeven moment werd je ge'installeerd en legde je de padvinderseed af op of bij de paddenstoel. Je hoorde dan bij een groepje van zes meisjes. Dit groepje kreeg een naam, dwergen, feeen of elfjes. Ik hoorde bij de elfjes. Je kreeg dan op je uniform een insigne, dat leek in mijn geval op een elfje. Het insigne werd door mijn moe- der keurig op het klepje van mijn borstzakje genaaid. Ook kreeg ik een prachtige oorkonde, getekend door Hil Bottema en met de hand ingekleurd door een van de Oehoe's. Op de achterkant stond een persoonlijke wens. Bij mij was dat: "Jouw lach is een kabouterlach, blijf zo." Apetrots fietste ik op 2 juli 1960 naar huis met deze mooie oorkonde. Bij mijn installatie voor Kabouter moest ik het volgende uit m'n hoofd opzeggen; 'Ik zal mijn best doen een echte kabouter te zijn. Iedereen te helpen waar ik kan, Vooral thuis.' We hadden een bruin uniform met gele stropdas met dasspeld en een muts met ook een gele streep en niet te vergeten een leren riem! Een klein handboek droegen we in een van onze zakken. Daar stond bijvoorbeeld de af- korting L.O.H. in, wat betekende 'laat ons helpen'. Verder was het de bedoeling dat we als Kabouter zorg- vuldig met de natuur, planten en dieren, omgingen. Een kabouter is eerlijk, gehoorzaam, vriendelijk, goed voor planten en dieren. Hier leg ik (rechts) de eed afsamen met joke van Loon en Jetty Drijver Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 4