Winnietoe! Simon Dros <£- 3> moest je onder het viaduct door om er te komen. Als je er onder stond en er een trein overheen kwam, maakte dat veel lawaai; voor Wim en Harry geweldig! Ome Rennie woonde nog thuis bij oma, eerst alleen, later met zijn vrouw tante Willie want er was nog veel woningnood in die tijd. Als hij tijd had ging hi) met de jongens op stap de stad in, naar Artis en andere bijzondere dingen in de stad. Ome Bert en tante Hanny woonden in de nieuwe flats in Geuzenveld, helemaal aan de andere kant van de stad. Op 2-hoog aan een galerij; vreemde huizen voor jo- chies van Texel. Harry en Wim hebben daar ook wel eens een paar dagen gelogeerd en kregen dan boterhammen met pindakaas en hagelslag, zeer speciaal! Mijn eerste herinneringen aan logeren bij oma zijn van begin jaren 60. Met mijn moeder en Joost en Cor gingen we er heen. Het was een lange reis. In Amsterdam vond ik de tram geweldig. Dat spoor in de straat, dan uitstap- pen en door het Oosterpark naar oma lopen. Een groot park met veel bomen. De tantes naast oma waren bijzon- der en ze waren niet getrouwd. Je ging de trap van de ve randa af, klom over het hekje en dan kwam je op de ve randa van de tantes. Daar zat altijd een poes. Een van de tantes droeg een pruik, die ze wel eens verkeerd om op had. Alleen buitenspelen en boodschappen doen in de buurt, dat was spannend. Ik heb er goede herinneringen Na de oorlog was speelgoed schaars voor opgroeiende jongens van klas 4, 5 en 6. Omdat we een lokaal deelden, waren we na schooltijd ook vaak samen aan het spelen. Een geliefd spel was dat van Winnietoe. De ridders waren ook in trek. Er waren perioden dat we alleen nog maar met zwaard en schild rondliepen. Dan werden twee partijen gekozen en werd in het Bossie [het Doolhof de strijd volgens plan gestreden. Bij het besluipen van elkaar was een tekort aan struikgewas niet van belang als je maar als eerste riep: 'Je sag me niet!' Als we van Winnietoe speelden, gewapend met pijlen en boog, was het van belang dat het sluipen zeer zacht- jes werd gedaan. Je was er bij als je plotseling hoorde: 'Ik sag je!' Schietwedstrijden werden apart gehouden. De bogen maakten we van taaie takken en de pijlen van rechte rietstengel. De dop was van een stukje wilgentak, aan een kant gesneden tot een platte punt. De tak is van bin- nen hoi en daarin bevindt zich een witte, zachte vulling. De rietstengel kon daarin worden gedrukt en kwam er dan vast in te zitten. Het was niet gemakkelijk om het doel (een doos) te raken, want de rechte rietstengels ver- toonden diverse afwijkingen. De pijlen zwabberden dan ook door de lucht. De gelukkigste werd winnaar. VrtlicMS-WV; W. AC Cv\ vVwfcjiA S»vCj"eLtAA i --- Tekening jan Aris Eelman Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel 41

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 43