tbii Karin Gaasbeek JOOP HEUB Maar goed Joop ter Heul, ik heb het wel 10 keer gelezen denk ik. De naam van de club die ze met haar vriendin- nen opricht, spui ik zo: de jopopinoloukicoclub. Wat heb ik aan deze opgeslagen informatie? Als ik nou onthou- den had wie de vijfde president van Amerika was, had ik Triviant nog wel eens kunnen winnen, maar met de jopo pinoloukicoclub kom ik niet ver. Joop heeft een fantasti- sche tijd met haar vriendinnen. Het leest lekker weg; die Joop en haar fratsen met haar vriendinnen van de H.B.S. In deel twee krijgt ze problemen. Welke dat zijn, ben ik vergeten; ook niet best voor Triviant, het vergeten. Maar dan, dan komt Joop van Dil-ter Heul. Oohhh, zwijmel zwijmel, ze trouwt met Leo! Leo, in mijn hoofd is het de mooiste man. Dat klopt ook wel, want in de tv- serie wordt Leo gespeeld door Willem Nijholt, waar ik ook al verliefd op werd. Laat ze nou toch ruzie met hem krijgen op het eind. Ze gaat bij schoonpapa wonen. Natuurlijk komt het weer goed en daar kon ik zo van genieten: "De klok tikte de minuten langzaam, haast plechtig af. Waar denkt je aan, kleine vrouwtje? Kan ik niet zeggen. Begin je al weer met geheimen voor me te hebben? Leo dreigde me schertsend." En dan een stukje verder: "Je zult geen plaats meer hebben voor kleine, dwaze begrippen, of tot er een klein mensje komt, dat je hier de hele dag nodig zal hebben. Ik verborg mijn hoofd tussen zijn vest en het oude, heerlijke jasje." Nee, ik was in die tijd niet zo van het feminisme; ik vond het heerlijk zo'n man. Nu.ik denk dat ik het nog maar eens ga lezen. Kijken hoe ver ik kom. CISSY VAN MAfiXVBLOT citw \\t« "U.WTIJJI Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 39