VA N TgAEi Als ik later rijk ben geworden Bas Huisman st Inmiddels was ik aan het lessen voor mijn autorijbewijs; de brommer werd met Otmar ten Cate geruild tegen een auto. Toen ik in de auto ben gaan rijden, raakte het brommertijdperk op de achtergrond. Ik ben gaan varen op de kotter en toen ik ongeveer 40 jaar was, kocht ik op de vehikel-beurs een oude Solex voor mijn zoon Barry; die zat toen op de Solex-club. Ik heb de Solex toen weer lopende gemaakt, hem uiteindelijk zelf gehouden en zo is het weer opnieuw begonnen. Tien jaar terug gingen we een paar Solexen kopen in Zwaagdijk en we zagen daar een Ztindapp staan, net zo een als ik vroeger had. Na wat onderhandelen ging die mee naar Texel. Eerst heeft hij vijf jaar in de schuur gestaan totdat Kees Jongedijk hem kwam lenen voor een verjaardagsfeestje. Toen moest hij dus draaien en dat lukte. Dat was het startsein! De brommerliefde is weer helemaal terug. Ik rijd er ie- dere dag mee naar m'n werk heen en weer en maak ritjes met de brommervrienden van Texel. Foto's Annelies Zegel-Boom Als kind droomde je altijd wel ergens van, al slaat het achteraf gezien vaak allemaal nergens op. Maakte ik eerst m'n tekeningen op de achterkant van reclameposters, een echte boost kreeg ik pas na het krijgen van een echt tekenblok. Dat kreeg ik van buurrnan Jan Kramer toen zetter bij de Texelse Courant). De Oost-Indische inkt en een kroontjes pen erbij maakten me de koning te rijk. Nou droomde ik als kind niet direct van een carriere als cartograaf, maar meer van het idee wat ik zou doen als ik rijk zou zijn geworden later. Het hebben van grote hoe- veelheden gazeuse (Exota!), chocolademelk (lekker, maar kregen we bijna nooit!), een machine die ijstaartenmix(?) kon fabriceren en een machine die patat kon maken le- ken mij dan het ultieme levensgenot te kunnen verschaf- fen. Dus een soort machine om patat te maken hoorde er natuurlijk ook bij. Mayonaise was nog een luxe, enkel in tubes verkrijgbaar. Bij de zeldzame keren dat het bij ons op tafel kwam (restjes overgebleven van Duitse gasten) smeerden we het zelfs op ons brood. Dat rijkdom ook tot verspilling kan lijden blijkt wel uit de snoepjesknaller. Nergens goed voor. Als m'n droom eenmaal was uitgekomen, dan kon dat in mijn visie van toen natuurlijk maatschappelijk niet onop- gemerkt blijven. Een heuse medaille voor culturele ver- diensten zou mijn deel zijn! Ga er maar eens aanstaan. Plattegrond van Texel op de achterkant van een reclameposter Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel 35

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 37