Mijn bromfietsverleden Willem Zegel Toen ik 12 jaar was, sloeg het bromfiets-virus toe en kreeg ik de kriebels om te sleutelen. Samen met vrienden van de L.T.S. knut- selden we aan oude Solexen, JLO, Puch en Zundapp; we kregen alles weer draaiende. Mijn vader had met Aris van Boven geregeld dat we zondags op de Hogeberg op de hertenkamp mochten crossen. Met vriend Rens van der Zwaag, broertje Pup en anderen konden we ons lekker uitleven, totdat de buurt het zat werd en het niet meer mocht. Vanaf dat moment reden we illegaal in de weggetjes van de Hoge Berg op een oude motorfiets. De hele middag crosten we heen en weer door de paadjes, totdat Henk van Wijk een rondje ging en bingo, daar stond de politie. De motor werd in beslag genomen en het was weer afge- lopen. Toen ik eindelijk 16 werd, moest ik van mijn vader Puch rijden, omdat we die verkochten. Ik wou eigenlijk een Zundapp, maar dat ging niet door. De Puch heb ik drie maanden gehad. Toen draaide hij vast en heb ik hem geruild voor een oude Zundapp (met vastgelopen zui- ger). Snelle set erop en rijden met dat ding. Hij ging 90 op de teller en ik reed zonder helm want dat hoefde toen nog niet. Mijn vriend Rens ging net zo hard. Toen kwa- men we politieman Eilander tegen op de DKW en die reed 75 km topsnelheid op de grote weg. We gingen hem gewoon voorbij en zwaaiden nog even naar hem. Tot een van ons een kooltje kreeg en hij ons bijna in- haalde. Toen hij vlak bij was (het leek wel een film) blies het kooltje er uit en schoten we weer vooruit. Nog dezelfde avond hebben we alles er weer origineel opgezet en de volgende middag werd ik aangehouden met 43 kilometer topsnelheid. De politie was des duivels, maar ze konden me niks maken. Een paar weken erna (natuurlijk de snelle set er weer op gezet) ging ik even naar Lou Witte in de Waal; 93 km per uur en ja hoor, daar was de politiejeep met Van der Berg. 300 gulden boete en alles werd in beslag genomen. Een kaal blok en het setje werd verbeurd verklaard. Met een kale brommer ging ik terug, het motortje gestript en ik kreeg een proeftijd van een jaar. Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 36