.Oy'jQ. o O Meierblis Oost, april 1959. Van rechts naar Links Cor Steenstra, Jan Vonk, Peter Klippel, Adrie van Liere, Bert Klippel, Kees Betsema, Sietse Betsema. Bovenop de kar Simon van der Slikke. Foto: Sam van der Slikke. Cor van Liere waren wat jonger en Cor wilde dat meier blis op tijd in de brand ging. Wij probeerden dat te voor- komen en Cor dreigde dan dat wij zijn driewielderkar het volgende jaar niet meer mochten gebruiken. Natuurlijk kregen we hem het volgende jaar gewoon weer. Verder was het sport om na het aansteken van de blis zo lang mogelijk boven op de blis te blijven zitten, met gevaar voor eigen leven overigens. Nou, je snapt wel wie een van de grootste waaghalzen was, dezelfde als diegene die met losse handen rondjes liep boven op de IJzeren Kaap... De familie was erg ontstemd. Dit hadden ze niet ver- wacht. De jaren daarna is het allemaal best goed geko- men: de familie Cnossen heeft jaren naar het zin op Oost gewoond. Er is natuurlijk nog veel meer te vertellen over het leven op Oost in de vijftiger jaren van de vorige eeuw, maar ik wou het hier maar bij laten. Er was op Oost een familie uit Amsterdam komen wo- nen, de familie Cnossen en die vond de meierblis ook wel leuk, dachten ze. Voor het eerst, en in de nette kleren, present bij de meierblis onder aan de dijk. Het was een mooie blis, de fik zat er goed in, de "irrepels werden gepoeft" en uiteraard werden de handen zwart gemaakt ennenatuurlijk niet alleen de handen. Iedereen kwam aan de beurt. Ook mevrouw Cnossen, die zulke mooie rooie wangen had, kwam deze avond met zwarte wangen thuis en de kleding zal ook wel niet helemaal proper meer geweest zijn. Verjaardag thuis. Nummer I 1 7, december 2015 Historische Vereniging Texel 27

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 29