De wereld in Liesbeth Kortenhoeven TERSCHELLING 1 Wie ben ik: Liesbeth Kortenhoeven, 19 jaar, woonde op 't Horntje. Sinds 2 jaar woon ik op Terschelling voor mijn studie Ocean Technologie (HBO). Na het afronden van deze studie ben ik hydrograaf. Dit houdt in dot ik de diepte van de bodem opmeet voor verschillende doeleinden zoals: het maken van een kaart, pijpleidingen leggen/controleren, windmolenparken aan- leggen, bagger werkzaarnheden etcetera. Het is een niet erg be- kende studie op de zeevaartschool van Terschelling (Maritiem lnstituut Willem Barentsz), het is ook de enige in Nederland. Na mijn slagen aan de HAVO op de OSG de Hogeberg ben ik op aanraden van Bram van Sikkeleras samen met hem naar de open dag van de zeevaartschool gegaan. Na dit dagje Terschelling was ik erg enthousiast; het is ook een studie met een goede uitdaging voor mij. Het is een erg wiskundige studie en op de middelbareschool lagen wiskunde en natuurkunde mij erg goed. Omdat het een zeevaartopleiding is, zitten er heel weinig vrouwen op school en ben ik letterlijk 'one off the guys'; er zit ongeveer 10% vrouw op school. Met de meiden die er wel zitten, roeien we in de Egbert Wagenborg, een kui- kensloep waarmee we trainen en wedstrijdroeien op open water. Oma is vaste supporter en neemt altijd lek- kere eierkoeken mee van Bakker Timmer waar het hele team zich al op verheugt als we op weg zijn naar een wedstrijd. Afgelopen seizoen hebben we veel gewonnen: drie wedstrijden op rij, de eerste plaats in onze klasse. 20 Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 22