Losse verkoopprijs 49,75 Ook raakte de trekker eens aan de kook op de terugweg naar de Maaikeduinweg. Opa zette'm langs het zwin en haalde met z'n klomp een paar scheppen water uit zee die hij zo in de radiateur gooide. Het koelwater was weer op peil, dus rijden maar weer. Zonder verder een ver- keerde klap te geven, kwamen we thuis. Dus in onze ogen was het echt een wonder-trekker, want hij reed zelfs op zeewater! Als we weer op Kogerveld kwamen werden we goed ver- zorgd door oma. Als we koud thuis kwamen moesten we eerst onder de douche om weer wat op temperatuur te komen en dan konden we daarna aan een lekker warm koppie thee of gelijk aan tafel. Meestal mochten wij bedenken wat er gegeten werd, als het maar niet steeds patat was. We hadden altijd allebei het Visserij Jaarboek mee, dat was standaard bepakking voor ons. We kenden zo'n beetje de hele Nederlandse kottervloot uit ons hoofd en als we naar bed gingen, overhoorden we elkaar: 'welke kotter is zo lang, gebouwd in dat jaar, bij die werf?' 'Oh, dat is de Katwijk 88!' Zo hebben we heel wat avonturen beleefd. We zijn we bij de Hunte gaan kijken toen die gestrand was op "opa z'n strand" en op een winteravond strandde UK-33 "Willempje Hoekstra", al was dat bij Paal 9; dus niet op opa z'n stuk. Met de David Brown was ook altijd wat te beleven. Stond hij achter op het erf, dan konden we er mooi op spelen en in onze ogen was die trekker onverwoestbaar. Als ie bij- voorbeeld niet starten wou, was een klap met de hamer op de startmotor vaak voldoende. Opa heeft er een keer mee vast gestaan op het strand en toen is de trekker met vloed behoorlijk onder water ko men te staan. Met laagwater konden ze'm weer los trek- ken en startte hij zonder problemen! Er was natuurlijk niet altijd wat te vinden op't strand, maar het gebeurde toch ook geregeld dat er zoveel lag, dat er voor ons nog maar weinig plek was in de bak! Dat was natuurlijk het mooist; dan zaten we op de terugweg tussen de "buit". Vaak mochten we ook allebei zelf iets houden, wat we dan mee naar huis namen, voor onze ei- gen jutverzameling. Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel 15

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 17