Op't strand reed opa dan richting de Slufter. Vaak gin- gen we de heenweg langs de waterlijn en terug wat ho- ger langs. Onderweg kwamen we dan langs de bunkers die daar half in het strand weggezakt lagen. We moesten altijd goed om ons heen kijken of we dingen op't strand zagen liggen, maar ook of er wat in het water dreef. Vooral hout, drijvers, viskisten en veiligheidshelmen zag je veel. Die viskisten waren interessant, want daarop staat altijd een naam van een visafslag. Zo vonden we viskisten van alle landen om de Noordzee, van Noorwegen tot Frankrijk! Als we wat zagen liggen, ga- ven we altijd grote brullen naar opa en stonden dan en- thousiast te wijzen naar de plek waar we wat gezien had- den. Waren we daar aangekomen, dan sprongen we snel de bak uit om het te pakken. Toen we al iets ouder waren, zaten we op't strand vaak niet meer in't bakkie, maar stonden we achterop, met de voeten bij de hefvorken, dan konden we sneller van de bak af springen om iets te pakken. We zetten dan nog wel eens onze voeten in't zand en sleepten zo achter de trekker aan. Dat ging natuurlijk niet altijd goed en er viel er nog wel eens een met z'n neus in't zand! Dan moest de ander opa waarschuwen dat ie stoppen moest. Maar opa z'n gehoor was toen al niet meer wat het geweest was en door het geluid van die ouwe David Brown werd dat niet beter. Zodoende kon het gebeuren dat je een aardig eindje ach ter de trekker aan rende voor opa door had dat ie geroe- pen werd! 14 Historische Vereniging Texel Nummer 1 1 7, december 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 16