2. Bertus Witte, 2. Rens van der Zumag, 3. Johan Witte, 4. Jan (Buks) Veeken, 56. Anne de Vries, 7. Abelia Gielis, 89. Joke Huisman, 10222223. Mary Eelman, 14. Mevr. Veeken-Kager, 15. Mevr. Bakelaar, 16. Tine de Vries, 17. Jaap Verberg, 18. lngrid van Sambeek, 19. Erna van Sambeek, 20. Geesje Beuving, 21. Willy van der Galien, 2223. Wally van der Galien, 2425. Marian Huisman, 26. G. Visser, 27. R. Bakelaar, 28. Joes Schoo. Binnen kregen we een cadeautje van Sinterklaas en pe- pernoten van zwarte Piet, dat wisten we. Maar voor het zover was, ging je eerst met het zweet in je schoenen naar binnen. Zwarte Piet was nog traditioneel voorzien van een roe, ketting en zak. Sinterklaas ondervroeg je over zaken die niet bij je hadden gedeugd. Na afloop afge- voerd worden naar Spanje was een serieuze dreiging. Eenmaal binnen zag ik ons winkelmeisje als eerste in de zak verdwijnen. De schrik sloeg me om het hart. Hoe moest het nu verder met de winkel. Dat beloofde nog wat te worden! Bij iedereen had hij wel wat aan te mer- ken. Toen het mijn beurt was om bij de Sint te komen kreeg ik er ook flink van langs. Mijn vader was kruide- nier en ik bracht vaak de reclamefolders in de buurt rond. Bij een huis in onze straat kwam nooit een folder door de bus, foei! Ik moest mijn leven beteren. Maar wat de Sint niet wist, was dat daar altijd een valse hond op de loer lag die zomaar aan je kuiten kon hangen. En dat durfde ik Sint niet te vertellen. Foto collectie Sjaak Schraag Nummer 117, december 2015 Historische Vereniging Texel 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 11