Buurtvereniging Schoonoordsingel Bas Huisman In de Schoonoordsingel stond m'n ouderlijk huis. Samen met m'n broer en zusjes groeide ik daar op. De auto's in de buurt waren nog op een hand te tellen, we hadden alle ruimte voor het spelen op straat. Achter de hoge iepen die langs de kant stonden, kon je je mooi verstoppen. In hetSingelbossie'vlakbij in de Wittekruislaan, klommen we in bomen en bouwden hutten. Dat was nog niet alles, voor kinderen was er nog meer te doen. De Buurtvereniging Schoonoordsingel - Wittekruislaan - Kogerstraat, die toen nog actiefwas, organiseerde ook allerlei leuke activiteiten voor ons. Elk jaar gingen we met alle kinderen uit de buurt met de Jan Plezier een middag op pad. Het was verzamelen bij het fanfaregebouwtje. Voile bak. De reis ging richting de Dennen en na een rondje door het bos weer terug naar Den Burg via De Koog. Daar stopten we bij snackbar Veronica en werden getrakteerd op een zak patat. Groot feest, want patat, dat kreeg je bijna nooit. In het najaar, als het al wat eerder donker werd, waren er speciale filmmiddagen voor kinderen in het fanfare gebouwtje. M'n eerste bewegende beelden op het witte doek zag ik daar. Ontzettend spannend vond ik het. Geluid bij de film was er niet, alleen het ratelen van de projector op de achtergrond hoorde je. De Dikke en de Dunne kwamen voorbij, ook een bewegende Charlie Chaplin zonder geluid. Die laatste herinner ik me nog heel goed; doodeng vond ik het. Hij werd achtema geze- ten door een grote man met grote zwarte borstelwenk- brauwen die op een gegeven moment het loodje legde toen Charlie een (gas)lantaarnpaal over zijn hoofd boog. Als kind had ik de bibbers in m'n lijf bij het zien van die heftige beelden. Ik begreep er niet veel van. Gelukkig werd daama ook nog een tekenfilm van Donald Duck ge- draaid. Dat vond ik veel leuker. Op 5 december organiseerde de buurtvereniging ook een 'eigen' intocht van Sinterklaas voor de kinderen in de buurt. Jaap Couvert, buurman uit de Kogerstraat, be- stuurde een zwarte cabriolet waar de Sint in zat bij de in tocht. Daarachter liepen we met z'n alien een rondje door de buurt en stopten weer bij het fanfaregebouwtje. Historische Vereniging Texel Nummer 117, december 2015 Verzamelen bij het fanfaregebouwtje voor de jaarlijkse tocht met de Jan Plezier

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 10