Bijna alle namen bekend Simon Dros en Bas Huisman Wim Albers was de oprichter. Zijn idee kreeg navolging. Sieb Zijlstra heeft toen ook zijn baard laten staan en hem daarna nooit meer afgeschoren, vertelde hij. De Baardenclub kwam enkele keren bij elkaar in hotel Texel of hotel de Graaf, nu de apotheek. Speciaal voor de fees- ten werd een lied geschreven en ingestudeerd. De foto van de mannen met hun baarden, die onder leiding van Janny Craanen hun lied instuderen, laat zien hoe enthou- siast ze bezig zijn. De eerste regel van het lied ging als volgt: we hebben een baard, een baard, een baard, we hebben er jaren voor gespaard. En hoe ging het nu ver- der? Misschien dat een van de baarddragers van deze foto dat voor ons bewaard heeft? De onbekenden op de foto zijn waarschijnlijk gasten van de overkant die zich ook bij de baardenclub hadden aangesloten, denkt Harry de Graaf. In de Texelse Courant verscheen in het voorjaar van 1964 een ingezonden stuk van een Texelse jongen die in Groningen studeerde. Hij stak een beetje de draak met het idee dat al die gladde, glimmende en dagelijks ge- schoren kaken opeens ruw en onbenaderbaar voor de vrouwen zouden zijn. Meester Wim Albers schreef in een vinnig stukje dat een 'overkanter' zich daarmee niet moest bemoeien. Onder het stukje stond dan ook: Simon Dros, Groningen. 1. Jan Brugemann, 2. Luit Sok, 3. Wim Albers, 4. Jan Agter, 5. Jan de Vries, 6. Harry de Graaf, 7. Janny Craanen-Hemelrijk, 8. Jan de Waal, 9. Ben Jas, 10. Oebele Jan Agter, 11. Kees Groen, 1213. Johan(tje) Witte, 14. Jan Hennink, 15. Andri Binsbergen, 16. Hans Reijnders, 17. Henk Tjepkema, 18 19. Willem Bakker, 20. Wim Visser, 21. Frits Agter, 22. Siep Zijlstra, 2324. Siem Swinkels, 25. Jan Prins, 26. Bert Buijsman, 27 Cor de Wolf, 28...., 29. Jan van den Berg, 30. Harry Rijk. In 1964 werden de feesten Texel 550 jaar stadsrechten ge- vierd. In januari 1963 werd al het plan geopperd een Baardenclub op te richten. Het doel was om zoveel mo- gelijk mannen over te halen hun baard te laten staan. 30 Historische Vereniging Texel Nummer 116, September 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 32