Meegeven is voor een ambtenaar ook van grote waarde, als je te streng bent het al gauw ontaarde in stroeve gevoelens over en weer in een gevecht over regels keer op keer. Natuurlijk regels betekenen iets die zijn er niet voor niets en ook geld moest worden opgehaald, belastingen moesten nu eenmaal worden betaald. Alleen je kan er heel streng over doen en zeer staan op goed fatsoen, ofje kunt het wat soepeler bekijken, je hoeft niet altijd te gaan over lijken. Tja, de belastingambtenaar begreep al gauw hoe je met Texelaars om kunt gaan. Hij merkte dat zijn werk een sportieve strijd tussen ambtenaar en eiland was en hij kreeg er aardigheid in. Zo bedacht hij het plan motor- fiets: Belasting moet je gewoon betalen, gebeurde dat niet dan moest hij het gaan halen, hij kwam dus met een dwangbevel langs de deur, dat was altijd een heel gezeur. Om dat nou te voorkomen, had hij "plan motorfiets" opgenomen. Wanneer hij met dwangbevelen rond moest gaan. Liet hij eerst zijn motorfiets duidelijk in het dorp dan staan. Mensen die dat zagen concludeerden de belastingpief is daar als ik nu gauw mijn geld wegbreng ben ik klaar, ik heb gedaan mijn burgerplicht, niemand mij meer van wanbetalen beticht. Vaak werd er op het postkantoor dan zoveel in de belastingpot ges token. Dat hij van de dwangbevelen rustig eenfikkie kon laten roken. Dat gaf uiteindelijk niets, als het geld maar binnenkwam, al was het per motorfiets. Zijn vrouw had intussen geleerd hoe je ervoor kunt zor- gen dat je als eerste geholpen wordt in de winkels van Den Burg. Zet gewoon je brullende baby in! Uit carriere- overwegingen verhuisde het gezin na zeven jaren op Texel naar het nabije Den 1 lelder, toch wel met pijn in het hart: Maar in hun hart zijn ze toch Texelaars gebleven, ze hadden daar zulkefijne dingen gekregen. De warme vriendschap en open hart en huis van zoveel fijne mensen. Wat kon men er zich beter wensen. Ik weet niet of nu over opvolgers van Ids de Boer rijm- kronieken worden geschreven, maar over 25 jaar zijn die vast weer de moeite van het lezen waard. Bij deze doe ik een oproep om in het voetspoor van Adinda de Boer te treden! Ids de Boer met voorop Adinda en achterop haar zusje Ida (foto collectie Adinda de Boer Nummer I 16, September 2015 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 11