Texels prate Jaap Bakker uit Oudeschild vertelt: 'Nauwelijks fon skool en te werrek bee Witvliet Scheepmotoren en aare zaake, sei mien vader dot ik maar d 'rs lid worre most fon de Bon. De N.V.S.H. gedachte dat 'n goed lid nooit verslapt' wos doe nag niet an de orde. Ik meldde me dus aan bij de r. k. kleinmetaal bewerkersbond Sint Eloy. Ik was een fervent TESO voetbalsupporter, aldus Jaap. Dan praat ik over bedrijfsvoetbal. Het gebeurde wel toen eens dat er enig talent bij de tegenstander rondliep. Daar hadden we wat op gevonden. Als zo'n handige dribbe laar te dicht bij het doel kwam riep TESO keeper Theo Dogger: 'Effe knietje Ton'. Roest zocht de aanvaller dan op, men hoorde wat gekraak en geknapper en de sporter werd afgevoerd. Had Ton dienst dan was Theo Kooiman zijn vervanger. Theo hod 'n iezere skouwerduw. D'r wos so goed os giên ferskil; se wosse beiegaar ofdoênde. Os ik nou die leu fon toen siên uutstappe bee Henriëtte d 'r fiesio ken ik fon uut de vorte siên of 't om 'n knietje of 'n skouwerduw gaat. 'Dot wos ok zó met Jan Staal die in eige doêl skoot. Hee kon gliek 't onderhoud in en heb doe veertien dage lang sien gouwe pet niet ophod. Dot wos de zwéérste straf die foor him te bedenke fiel'. De 2-0 overwinning op de waterstaat hebben we in de Zeven Provinciën gevierd. Daarna had ik van betonijzer een grote 2 gemaakt en aan de schoorsteen van de Marsdiep gehangen. 'Os wee don de have fon 't Horretje binneliepe wier d'r op de skeepstoeter drukt. De mênse fon de waterstaat die déér on 't werrek ware wiere don effe op 't smadelijk ver lies weze. De gevollege bleve niet uut. 'n Week later wier 't werrek on de have uutbesteed on de firma Daalder. 'Wee Bakkertjes benne gien sportleu. Mien broer Hans heb iên keer in De Koog 'n strandlóóp fon iên kilometer wonne. Aaredaags most ie sien beker weer inlevere. Wot bleek? Hee hod hillegaar niet meedeen. Sien vrouw hod achter 'm onseete'. De mooiste wedstrijd was tegen Rijks Water Staat. 'Ik droom d'r nag welderes fon os ik swéér tafeld hèèw, sow Carmiggelt seit hèèwe. Kees Maas wos de grênsrechter bee de teugepartij. Hee wist dot de bol rond wos maar déér hield sien foetbol- kennis mee op'. Hij vroeg me toen fluisterend wan neer hij zijn vlag moest opsteken. 'Wee geve wel 'n seintje Kees, dot komt best goêd'! We hebben die middag gewonnen met twee ge heide buitenspel doel punten. Na de westrijd sprak waterstaatbaas Harting: 'Hoord 'eres Maas, morrege effe op ketoor komme, ja'? Gezien de miskleun kwam Kees er met drie weken helmplanten nog genadig van af. Simon Dros 32 Historische Vereniging Texel Nummer 114, maart 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 34