Oproep Bibliotheeknieuws Hendrik Altmann was getrouwd met Geertje Sijbrands Koning, een dochter van Sijbrand Koning en Geertje Pieters Zaatman. Na het overlijden van Koning her trouwde moeder Geertje met Cornelis Cornelis Boon (1763 - 1826), weduwnaar van Martje Aries Spigt en va der van Nan Boon (1796-1876). Diens oudere broer Cornelis Cornelisz Boon (1790 - 1862) huurde en be woonde het Zanddijkshuis.2 Nan Boon en zijn broers wa ren via het tweede huwelijk van schoonmoeder Geertje zwagers van meester Altmann. Dit opent de mogelijk heid dat Nan Boon de N.B. was, die over zijn barre tocht vertelde aan zwager Altmann. De familie Boon is groot en heeft vele nazaten. En overle veringen leiden soms een lang en taai leven. Daarom een oproep aan onze lezers: kent iemand uit overlevering dit verhaal? Wij houden ons aanbevolen! Rond 1949 - waarschijnlijk in het jaar daarvoor is er op het strand van Texel een Romeinse helm gevonden. Ik ben op zoek naar de vindplaats en/of de vinder. Wie hier informatie over heeft kan contact opnemen met de redac tie van het blad. Beschrijving: Bronzen helm van een Romeinse legioensoldaat. Robinson Type Coolus E. Op de nekplaat staat zijn naam. De wangkleppen, draagring op de nekplaat en de voor- hoofdsbeugel ontbreken. Inscriptie op de nekplaat: VI HIR IAIRON PI. Klumbach interpreteert dit als "De Zesriemer Hir(undo) (=Zwaluw)("ankerteken") van F?P?G?iron, vrijgelatene van Publius. Op de achterzijde soldeersporen van 2 verdwenen onderdelen voor het ze keren van de helmbos of helmboshouder. Ontvangen van: De heer D. Sijtsma: documentatie TEM en oude 110 volt lamp; De heer G. v.d. Kooi: archief Folklore Texel; Mevrouw Y. Boerhorst-Veenstra: documenten en foto's; De heer A. Bakker: visitekaartjes, bidprentjes, enz.; Mevrouw E. Luyckx-Bakker: diverse foto's; De heer W. v. Leersum: suikerzakjes van Texel en me daille korfoal Texel 1933; De heer A. Brans: diverse foto's; De heer W. Braam: tekening van Blok v.d. Velden, de kerk van Anloo; De heer J. Ubels: foto's interieur Grote Kerk te Assen en artikel over Blok v.d. Velden; De heer J. Dogger: notulenboek 1891-1896 van Nederlands Onderwijs Genootschap afd. Texel, Statuten en huishoudelijk reglement v.d. Vereniging Dorpskring Steunt Elkaar te Oudeschild 1923, en van Vooruitgang Is Ons Doel te Den Burg 1893 en overzicht familiebanden van Joh. Kalis Pz; De heer C. v. Heerwaarden te Alkmaar: diverse rouw kaarten; Mevrouw L. de Ridder-Langeveld: boekje met tiptoppies en belijdenisdocument van Corn. van Lenten; De heer P. Duin: asbak TEM, bordje jachthaven 1973, stempels Texelstroom nv, diverse bescheiden TEM; Mevrouw A. Barhorst-Brans: diverse jaargangen Strender Nieuws; De heer P. Ampt: diverse LBO bladen jaren 70/80/90; De heer H. v. Zeijlen: stamboom Van Zeijlen; De heren K. Uitgeest, J. Rommets, en N. Volkerts: Jutters en strandvonders van Texel 2014; Texelfonds: Het Texelfonds verbindt, verhalenboek; Dorpscommissie Eierland: Het feest van Eierland, 175 ja rig jubileum; Historische Vereniging Wieringen: topografische kaart van Texel. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. U bent van harte welkom op de bibliotheekmiddag, maandags van 14.45 tot 17.30 uur in Tusse de Banke. Bron: Rijksmuseum van Oudheden, Leiden. Jan Jaap Waverijn Nummer 114, maart 2015 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 33