Nog meer wijzigingen In De Waal was alles bij het oude gebleven. Jan Beekman deed het werk in zijn praktijkdeel en kon in voorko mende gevallen een beroep doen op de collega's uit Den Burg. Ook bleef hij spreekuren gezelschapsdieren verzor gen aan de Bomendiek. In maart 1994 bereikte Jan de (toenmalige) pensioengerechtigde leeftijd voor praktise rende dierenartsen. Hij werd 60. Beekman besloot per 1 januari 1994 de maatschap te verlaten. De dierenartsen uit Den Burg verzorgden vanaf dat moment ook het praktijkgebied in de regio De Waal, Spang en Oosterend. De familie Beekman ging zich oriënteren op een woonplek aan de overkant. Enige tijd tevoren was burgemeester Ton Schipper opgevolgd door Willem Ridder van Rappard, af komstig uit Holten. Ridder van Rappard was erg gechar meerd van de woning van de familie Beekman en Beekman zag wel wat in Holten als nieuwe woonplaats. Besloten werd van woning te ruilen en in juli 1994 vertrokken Jan en Marianne Beekman naar Holten. Daar wonen ze steeds. D.C.U. Tijssen David (David Constantijn Uriël) Tijssen (*Den Helder 14 07-1969) was na Eliza Noordijk en Arie Rutten de derde Texelaar die als dierenarts ging werken op het eiland waar hij opgroeide. David was nog leerling van de O.S.G. op Texel toen hij zich meldde bij de dierenartsenpraktijk. Hij wilde dierenarts worden. Hij lootte mee voor het stu diejaar dat in het najaar 1988 begon, maar werd uitge loot. Dus reed hij dat jaar de dagelijkse visites mee met Domhof, Van Vliet of Klinkers. Dat maakte hem nog en thousiaster voor het vak. David in de auto was handig: hij had snel door hoe het werkte en dat was heel prettig voor allerlei hand- en spandiensten. Hij had een bak- fietsje en ook dat was erg gemakkelijk. Toen de praktijk in januari 1989 naar De Woelige Hoek verhuisde werd bijna de gehele inventaris overgebracht met de bakfiets van de jonge Tijssen. De familie Tijssen woonde in de Warmoesstraat en telde 6 zonen met David als jongste. In 1989 werd David ingeloot en begon aan de studie dier geneeskunde. Af en toe kwam hij nog eens langs waaien op de praktijk met enthousiaste verhalen over Utrecht en wat hij daar allemaal meemaakte. Omdat hij naast zijn studie allerlei andere activiteiten ontplooide, duurde het afstuderen wat langer. Maar in 1998 was het zover. David ontving zijn bul en was dierenarts. Hij ging wer ken in een praktijk in het Limburgse Oploo en Overloon. Daarna nam hij waar ergens in de Achterhoek. Begin 1999 vond hij een werkplek in Landsmeer onder de rook van Amsterdam tot na 11 maanden zijn droom uitkwam: David kon op Texel aan de slag! Per 1 december 1999 werd hij assistent bij DAP Texel om Veronne Koot te ver vangen. Toen Veronne in mei 2000 besloot om definitief te stoppen met de praktijk, werd David Tijssen de logi sche opvolger. Zijn interesses lagen vooral bij gezel schapsdieren met het accent op tandheelkundige proble men. De gebitsproblematiek bij paarden heeft inmiddels eveneens z'n bijzondere belangstelling. Aan het Schilderend, (heel) schuin tegenover de praktijk kwam het huis van Niek Witte (Bloemwijk, Jan Plezier) te koop. Een mooie plek vond David. Met z'n toenmalige partner, Eva Gagyi-Palffy en haar 2 kinderen werden ze David ging eens met Jaap Klinkers op pad. Op het lijstje visites stond ook een bezoek aan een schapenhouder (in dertijd bekend als de "vaste vragensteller" bij de TESO jaarvergadering) aan de Hoornderweg. Jaap achtte het nodig om David hier enigszins op voor te bereiden. "Zodra je binnenkomt, gaat de man vragen wat je stemt. En als je niet zegt "VVD", krijg je een polemiek over al die linkse studenten die maar gebouwen kraken en stu deren van zijn centen." Klinkers adviseerde David om dan vooral heel onnozel te kijken en niet te reageren. Het verliep zoals was voorspeld. Een uitgebreid verhaal over de zegeningen van de VVD, over linkse studenten én die renartsen en wat daar allemaal mis mee was. Toen ze weer in de auto zaten kreeg David de vraag of Jaap de voorspelde loop van het gesprek had overdreven. De die renarts in de dop zuchtte eens diep en sprak "overdre ven?!, overdreven!?", je "onderdreef"!! David Tijssen onderzoekt dikkopschildpad 24 Historische Vereniging Texel Nummer 114, maart 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 26