aan huisarts Willem Vos en de familie Klinkers verhuisde naar Meppel waar Janneke en Jaap hun jeugd hadden doorgebracht. Per 1 januari 1995 verruilde hij z'n baan voor die van di recteur Algemene Zaken bij Exportslachterij Murris B.V. in Meppel, het bedrijf van de broer van Janneke. Nadat de slachterij in 1998 verkocht was aan de beursgeno teerde onderneming Nutreco kreeg Jaap de functie van Kwaliteitsmanager (Kwaliteit, Arbo, Milieu). Nutreco verkocht het bedrijf in 2005 aan VION, eigendom van de ZLTO (zuidelijke land- en tuinbouw organisatie, de co öperatie van Brabantse en Zeeuwse boeren). VION sloot de vestiging Meppel begin 2009 en alle medewerkers werden ontslagen zo ook Jaap Klinkers. Inmiddels is hij met pensioen en druk met allerlei functies in het vereni gingsleven van Meppel. Zijn opvolgster werd Veronne Koot, na Mien Koens de tweede vrouwelijke dierenarts op Texel. V.C. Koot Veronne (Veronica Cornelia) Koot (*Haarlem 02-09-1960) studeerde af in 1990 en werkte vervolgens twee en een half jaar in een grote praktijk in Noord-Brabant waar het cliëntenbestand voornamelijk uit grote varkensbedrijven bestond. Ze had het daar niet naar haar zin en ging op zoek naar een praktijk met een gevarieerder patiënten aanbod, liefst met veel koeien. Ze werd door DAP Texel uit de stapel sollicitaties gevist (de boeren zeiden gek scherend dat ze het wel eens tijd vonden worden voor een vrouwelijke dierenarts) en per 1 januari 1993 ging Veronne op Texel aan het werk. Haar interesse lag vooral bij koeien, haar favoriete dieren. Ze woonde aanvankelijk Texelaar David Tijssen werd haar opvolger in de prak tijk. Op de voorgrond links Veronne Koot en rechts Ton Domhofbij de afscheidsbijeenkomst van Jaap Klinkers van de dierenartsenpraktijk 18 december 1992 Foto Veronne Koot (illegaal) op het Wezenland in een verbouwde schuur van Drijver en in 1995 kocht ze een huis aan de Thijsselaan. Aanvankelijk had ze het goed naar haar zin op Texel. Vooral op de kleinere veehouderijbedrijven kwam ze graag. Na een paar jaar raakte ze het goede ge voel kwijt. Alles overziend kwam ze tot de conclusie dat het werk bij DAP Texel haar uiteindelijk niet had ge bracht wat ze zich er van voorgesteld had. Ze had inmid dels een relatie met Maarten Hoogenbosch van Catharinahoeve. In mei 2000 besloot ze de praktijk te ver laten om met Maarten verder te gaan. Samen runnen ze nu een zoogkoeienbedrijf (koeienhotel) op Elisabethhoeve aan de Westerweg nabij Den Burg. Veronne vertelde dat ze eigenlijk altijd al boerin wilde worden. En dat is ze nu. Nummer 114, maart 2015 Historische Vereniging Texel 23

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 25