De Texelse dierenartsen waren vaak aanwezig op verga deringen en bijeenkomsten van boerenorganisaties zoals de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting (voorlichter Jan Koolhof) en de Hollandse Mij. van Landbouw (later LTO). Deze bijeenkomsten, meestal in januari en februari, werden druk bezocht en de dierenartsen hielden regel matig een spreekbeurt over een actueel onderwerp. Na afloop was het nog vaak lang erg gezellig met de nodige glazen bier en cb (citroenbrandewijn). Op 't Horntje hield iemand kangoeroe's. Wallaby's (een kleine soort) om precies te zijn. Op enig moment ont snapten de dieren. Ze werden allemaal gevangen op één na. Later werden er af en toe 2 kangoeroetjes gesigna leerd in De Dennen. Blijkbaar had het ontsnapte exem plaar gejongd. Na afloop van een boerenbijeenkomst op een avond in februari in Bosch en Zee bij De Koog was het nog lang gezellig en bleef niet iedereen nuchter. Een veehouder van de Westerweg nabij Den Burg besloot een "veilige" route te kiezen en ging vanuit De Koog via de Ruijslaan richting De Dennen om zo via een ommelandse reis uiteindelijk bij zijn boerderij uit te komen. De plaat selijke politie hield namelijk nogal eens een drankcon trole aan de Pontweg na boerenbijeenkomsten. Klinkers had die avond dienst. Hij was zelf ook op de bijeenkomst geweest en na afloop meteen vertrokken. Om 01.00 uur ging de telefoon. De veehouder van de reis door het bos. Hij had bij die expeditie een aanrijding gehad met een bijzonder dier en dat beest lag nu in de kattenbak van de auto. Of Klinkers er even naar wilde kijken. De Volvo draaide 5 minuten later voor bij De Woelige Hoek en de kattenbak ging open. De laatste (of één na laatste?) kan goeroe was terecht. Morsdood. DAP Texel schafte een echoscopie-apparaat aan. Met deze techniek kan bij alle diersoorten, maar vooral bij schapen, drachtigheid vastgesteld worden mét het aantal te verwachten nakomelingen. Klinkers met Cees (links) en Arno Kuip (Kilstee) bezig met het scanapparaat tijdens een drachtigheidsonderzoek. Foto Henk Riswick, De Boerderij. Gezelschapsdieren Er kwam steeds meer aanbod van patiënten uit deze hoek. En de drie dierenartsen voelden en vonden dat ze tekort schoten in kennis en kunde op dit gebied. Regelmatig werden patiënten doorverwezen naar de overkant en dat stuitte steeds vaker op onbegrip. Er was behoefte aan iemand die zich vooral met dit onderdeel van het praktijkwerk kon gaan bezighouden. Via een voetbalmaat van Ton Domhof kwam DAP Texel in con tact met dierenarts Piet van de Werken, een collega wiens diergeneeskundige belangstelling vooral op het terrein van de gezelschapsdieren lag. Piet en zijn vrouw Ien voelden er veel voor om op Texel te komen werken. Op 1 maart 1990 kwam Piet van de Werken in dienst bij DAP Texel. Piet van de Werken bij het nieuwe röntgenapparaat (foto Texelse Courant 17-01-1991) P.H. van de Werken Piet (Peter Hendrik) van de Werken (*Gameren 23-12 1950) deed na 3 jaar HBS de analistenopleiding HBO-A en ging daarna werken op de Faculteit Wis en Natuurkunde afdeling Botanie in Nijmegen. Daarna volgde hij de avondopleiding HBO-B Biochemie. In 1978 schreef hij zich in voor de studie diergeneeskunde en werd meteen ingeloot. Hij was toen al getrouwd met apothekersassistente Ine (Huibertina Jacoba) Verbaast (*Gorinchem 29-05-1951). Piet en Ine waren bevriend met Richard en Trees de Gier. Richard de Gier was conrector van de Openbare Scholen Gemeenschap en voetbalde bij Nummer 114, maart 2015 Historische Vereniging Texel 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 23