mm 1 t1 -] i'fljp lü Tm 5 tïi i -■jkYMijm 1 analysegegevens van het ruwvoer (graskuil, maïs) toege voegd en zo werd bepaald hoeveel krachtvoer een koe moest hebben. Ook werd in een oogopslag de gemid delde tussenkalftijd (een belangrijke parameter) duide lijk. Vooral Ton Domhof ging hier voortvarend mee aan de gang en is tot op de dag van vandaag nog steeds druk met het begeleiden van melkveehouderijbedrijven, in middels met een geheel ander begeleidingsprogramma. De administratieve afrandeling van VAMPP-gerela- teerde zaken vond plaats m de behandelkamer op de zelfde computer die voor de facturering werd gebruikt. Er moest iets gebeuren. Huisarts Ad Waverijn gaf een voorzet. "Waarom kopen jullie De Woelige Hoek niet?" De Woelige Hoek was de leegstaande kleuterschool naast het praktijkhuis. In de nieuwe wet op het basisonderwijs (1981) was bepaald dat kleutergroepen voortaan in de basisschool (voorheen lagere school) moesten worden onderwezen. Overal in het land kwamen kleuterscholen leeg te staan, ook de De Woelige Hoek. De kleutertjes gingen al een paar jaar naar de Jac.P.Thijsseschool toen DAP Texel bij de eigenaar van het schooltje, de gemeente Texel, informeerde naar de kansen voor een bestem mingswijziging van het pand. De gemeente was al lang blij dat er een serieuze kandidaat was, zegde alle mede werking toe en in 1988 kocht DAP Texel De Woelige Hoek. De dierenartsen vonden het hele gebouw veel te groot voor hun praktijk. Makelaar Paul Kuip had een op lossing. Hans Zijm van BeST (BeveiligingsServiceTexel) wilde wel een deel van het gebouw kopen en dat ge beurde. Na wat ambtelijke hobbels (bestemmingswijzi ging, vergunning, olietank in de grond) werd de kleuter school tot praktijk verbouwd naar een ontwerp van architectenbureau Cees Alkema. Bouwbedrijf Martin Visser was de aannemer.2 Op 31 januari 1989 wijdde de Texelse Courant een groot artikel hieraan met een foto van de dierenartsen op de voorpagina. Van links naar rechts Jaap Klinkers, Ton Domhof, Loek van Vliet. (foto Texelse Courant) Aft. 32 Op zaterdag 4 februari 1989 werd het nieuwe praktijk- pand onder grote belangstelling geopend. Niet alleen de dierenartsenmaatschap was trots op dit nieuwe onderko men. De Texelse gemeenschap was dit ook gezien alle re acties. Het ruimtegebrek was meteen verleden tijd. Twee behandelkamers voor gezelschapsdieren, twee operatie kamers, een dierenartsenkamer (administratie, telefoon en koffie) en ruime parkeergelegenheid op eigen terrein. Daarnaast een grote opslag voor diergeneesmiddelen, een röntgenkamer en een uitslaapruimte voor operatie patiënten. DAP Texel was klaar voor de toekomst.3 Deze verandering had een positieve invloed op de hoe veelheid werk en op de praktijkomzet. De spreekuren werden steeds drukker. Er werd steeds meer op afspraak gewerkt en de grote operatiekamer voor het verrichten van keizerssneden bij schapen bleek in het voorjaar van 1989 een goede greep. Dierenartsassistente Teddy Hoogenbosch kreeg het steeds drukker. Het was nu de hele dag een komen en gaan van mensen. Boeren kwa men om diergeneesmiddelen, honden- en katteneigena ren kwamen voer halen of iets tegen de vlooien. De Woelige Hoek werd een echte winkel. Teddy trouwde met Jan ten Wolde, stopte met haar werk bij de dierenart senpraktijk en werd opgevolgd door Petra Zoetelief van het Waalenburgerhuis. Petra werd parttime geassisteerd door Elles van Hoogen en Teddy bleef beschikbaar als in valster. Zeehonden. Een heel bijzondere diersoort in het patiën ten aanbod waren de zeehonden. Op twee plaatsen in de praktijk waren deze aanwezig bij het R.I.N. op 't Horntje en bij het Natuurrecreatiecentrum aan het slag naar Paal 17. Bij het R.I.N. (Rijks Instituut voor Natuurbeheer) deed wetenschapper Peter Reijnders on derzoek bij grijze zeehonden. Dit internationale onder zoek richtte zich op de (vermeende) schade die deze die ren aanrichtten aan de visstand onder de Engelse Noordzeekust. Engelse vissers klaagden hier steen en been over. Reijnders probeerde vast te stellen hoeveel vis een grijze zeehond op een dag at en van welke vissoor ten. Daarvoor reisde hij regelmatig naar de Engelse kust. Op Texel beschikte Reijnders over een kleine proefgroep met grijze zeehonden, kegelrobbenAf en toe werd er 2 Naast gemeentelijke goedkeuring moest ook de Provincie Noord-Holland akkoord gaan met bestemmingswijziging. Dat zou een week of vier duren. Na vijf weken ging Klinkers eens op het gemeentehuis informeren hoe het stond met die provinciale goedkeuring. De betreffende ambtenaar keek hem wat glazig aan, trok een bureaulade open en sprak: O, alles ligt hier nog, we hebben het nog niet opgestuurd. En voor Klinkers ook maar iets kon zeggen kwam er meteen overheen: en als u maar niet denkt dat ik hier m'n excuses voor ga aanbieden. Klinkers draaide zich om en vertrok, voor er ongelukken gebeurden. Na nog eens vier we ken was er ook provinciale goedkeuring. 3 De dierenartsen waren zo ruim behuisd dat ze een kamer in de Woelige Hoek konden verhuren aan Jeroen van der Berg, een psycholoog die praktijkruimte zocht. 'I" 1 i 1 Nummer 114, maart 2015 Historische Vereniging Texel 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 21