Alle namen bekend Deze keer een foto uit 1953 van handbalvereniging G.D.S., Gezond Door Sport. Vanaf de jaren 30 van de vorige eeuw was er in elk dorp op Texel wel een handbalvereniging. Als Oudeschilder kon je alleen maar pochen op de meiden van de Zeemeeuwen, de club van het dorp. Ze waren zó goed dat ze bijna nooit verloren. Er was jaarlijks een competi tie op Texel voor handbalsters tussen de dorpen en de bewoners van Oudeschild konden wekelijks genieten van de succesvolle verrichtingen.. In 1949 kwam daar de rooms -katholieke vereniging G.D.S. uit Den Burg bij. Deze club werd opgericht door A.J.H.M. van der Hulst, onderwijzer op de St. Jozefschool te Den Burg. Hij was een sportieve leerkracht die in korte tijd een roomse ver eniging uit de grond stampte, G.D.S. De club werd al 1. Jos van Heerwaarden 'Langebos', 2. Wil Vendel, 3. Corry Kuip 'Rozenburg', 4. Fien Hoogenbosch, 5. Nel Witte 'Driehuizen', 6. Marry Kuip 'Rozenburg', 7. Anny van Swinderen, 8. Kapelaan v.d. Kooij, 9. Addy Riteco, 10. Riet Smit Jd 'timmerman', 11. Anny Schraag, 12. Nel van Swinderen, 13. Anny de Grave, 14. Nely Smit Jd 'tim merman', 15. Ria Witte 'St. Donatus', 16.Trees van Heerwaarden 'posteegel', 17. Irene Witte, 18. Joos Smit 'timmerman', 19. Dory van Heerwaarden 'posteegel', 20. gauw een geduchte tegenstander. Toen Dory van Heerwaarden, lid van G.D.S., in 1953 ging trouwen, werd onderstaande foto genomen van alle G.D.S.-handbalsters. Ze waren met z'n allen als ver rassing ook naar het feest gekomen. De handbalvereni ging bestond toen vier jaar. De meisjes die nog op school zaten, staan er ook op. Het veldhandbal ver dween later langzamerhand van het toneel en het popu laire volleybal kwam daarvoor in de plaats. Meester T.M. Verweij was de coach van het team. Naast G.D.S. was er nog een club actief in Den Burg, volleybalclub Texel. Twee verenigingen in Den Burg was een beetje te veel van het goede en men besloot in 1965 om samen verder te gaan als de Texelse Volleybal Kombinatie, kortweg TEVOKO. Elly van Heerwaarden 'posteegel' 21. Thea Rey, 22. Hanna Bakker 'de Atlas', 23. Greetje Rey, 24. Meester v.d. Hulst, 25. Nelly van Heerwaarden 'kattevretershuussie', 26. Guurtje van Swinderen, 27. Riet Smit Zuid Haffel, 28. Atty Rey, 29. Gery v.d. Berg 'Dennenoord', 30. Margriet Witte x Theo Rey), 31. Nel Smit Smitsweg, 32. Thea Smit 'St. Donatus', 33. Anny Smit 'Sonja', 34. Nelly Smit Burgernieuwland, 35. Emmy Smit Jd 'timmerman', 36. Janny Hin 'Witte Engel', 37. Greetje Kuip 'Rozenburg',38. Riet van Heerwaarden 'Langebos', 39. Corry Hin 'Witte Engel', 40. Annelies Kuip 'Op Ruimte', 41. Hanny Commandeur 'Marico', 42. Corry Bakker, 43. Els Witte (van Nic van Bloemwijk), 44. Marjan Graaf Pd, 45. Anneke Witte (Lexmond). Simon Dros en Bas Huisman 10 Historische Vereniging Texel Nummer 114, maart 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 12