Kinderkopjes Reactie op HVT 112 september 2014 De foto's zijn gemaakt in de periode van 1937-1939 door redacteur Gijs Duinker. In de Texelse Courant noemde hij zich oom Ko. De foto die hij van je maakte, kwam in de kinderrubriek 'Ons fotohoekje' in de week dat je jarig was. Ook deze foto's zijn afromstig van mevrouw Hannie Boon-Duinker. Van deze jarige kinderen heeft niet iedereen een plaatsje verworven in de Texelse Courant. Hoewel oom Ko langs was geweest en een foto had genomen, is niet iedereen in de krant verschenen. Tinie Eelman en Jaap de Boer zijn nooit ge plaatst in de krant en hebben waarschijnlijk hun fotootje nooit gezien. De kinderen hebben nagenoeg geen schaduwen in hun gezichtjes, dus staan ze voor de lampen in een soort van studio. De meeste kinderen glimlachen. Wat zou oom Ko gezegd hebben om de spanning van het gezichtjes te krijgen? Een grapje gemaakt? Toch lukte dat niet altijd. Van links naar rechts en van boven naar onder; 1. Wim van Twuyver, Schilderend, 2. Tini Eelman, nooit geplaatst, 3. Wim Bakker, Weverstraat, 4. Jaap de Boer, nooit geplaatst, 5. Alie Kikkert, tegenover het Doolhof, 6. Gerard Witte, Gerritsland, 7. Attie Rey, Weststraat, 8. Thijs van Heerwaarden, Kogerweg, 9. Betsy Langeveld, Binnenburg, 10. Annie Buisman, Hollewalsweg, 11. Jan Bremer, Rozenhout, 12. Babje Michels, De Koog, 13. Wim Bruin, Kogerstraat, 14. Dickie en Greetje Bakker, Weverstraat, 15. Elisabeth Goënga, Schilderend, 16. Wim Eelman, Waalenburg, 17 Kees Jas, Schilderend. Simon Dros en Bas Huisman Vanuit Spanje kregen we een reactie van mevrouw A. le Noble - de Jong. Zij herkende haar grootvader, Jan de Jong, op de foto met politieagenten. Hij is de man op de bovenste rij, tweede van rechts. Zijn functie was rijks veldwachter en hij was gestationeerd in De Cocksdorp. Nummer 114, maart 2015 Historische Vereniging Texel 9

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 11