Foto met vraag een nabootsing gaat, kan de productiedatum van de munt ook nog wel een jaar of tien na het einde van Lodewijks regeerperiode zijn geweest. Het is een flinke munt van 2,2 cm. doorsnee en bijna 4,5 gram zwaar. Onwillekeurig vraagt men zich af hoe zoiets verloren is geraakt. Het was het begin van de Vikingtijd en de bewoners van ons kustgebied waren allemaal van min of meer heteelfde soort. Ik kan mij voorstellen dat de bezitter van deze hanger een halve (of een héle) zeerover was die er evengoed een hoeve op nahield, want zo ging dat in die tijd. Het was een kranig soort mensen, trots, onafrankelijk én ondernemend. Het spreekt voor zich dat ik de directe omgeving van de vindplaats uitvoerig heb afgezocht naar verder vondsten. Dit leverde niet veel op, maar wel vond ik vlak bij elkaar fragmenten van twee sleutels uit dezelfde tijd als de munt: Bij complete exemplaren bestaat het handvat uit een ovale lus die hier ontbreekt, maar uit de aanzet daarvan kan je afleiden dat het om een dergelijk type gaat. Blijkbaar horen deze drie objecten bij elkaar, maar het verhaal er achter is mij nog duister. Zijn ze samen of los van elkaar verborgen of verloren? Tja - deze zaken kan ik nu dus ook aan mijn collectie toevoegen. Wat zal het volgende zijn? Jan Jaap Waverijn Achter op de foto staat: Oosterend schoolreisje. Er is een vel papier bij met de volgende namen: 1. Meester Fielmich, 2. 3. Jaap Kager, 4. Ton Boogaard, 5. Arie Brans, 6. 7. 8. Janny Schraag, 9. Jo Schraag- Witte, 10. Hein Schraag, 11. Alie Dijt-Ran, 12. Piet Kok, buschauffeur, 13. 14. Lies Heinis, 15. 16. Maatje Kuiper, 17. Marietje Klippel, 18. Ina Schraag, 19. Wil Moor, 20. Gerard Smit, 21. Jaap Smit, 22. Theo Dijt?, 23. Dirk Biesboer, 24. 25. Jaap Kuiter, 26. Annie Bakker, 27. Attie Smit?, 28 29. 30. Zoals u ziet, missen we een aantal namen en we hopen dat u ons daarbij kunt helpen. Misschien weet u ook in welk jaar deze foto genomen is en welke klassen dit zijn. Waar ging de reis naar toe? Kunt u ons helpen, bel dan naar Bas, 314409 of mail naar Simon, simonoudeschild@texel.com Simon Dros, Bas Huisman 8 Historische Vereniging Texel Nummer 114, maart 2015

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2015 | | pagina 10