stopte na een half jaar en Driesen vertrok. Toch moest er iets gebeuren. Beekman en Den Houter zochten opnieuw naar een derde dierenarts. Men had besloten dat dit ie- mand moest worden met een gedegen kennis van de ge- neeskunde van gezelschapsdieren. N.P. Kas Nico Kas (*22-10-1934) studeerde in 1963 af en ging daarna werken in de praktijk van zijn schoonvader die renarts Ter Beek in Bussum. Dat was een gemengde praktijk, landbouwhuisdieren en gezelschapsdieren. Het aantal boeren in Het Gooi liep echter snel terug en het praktijkwerk spitste zich steeds meer toe op gezelschaps dieren, een ontwikkeling die Nico Kas betreurde. Die wilde naast het behandelen van honden en katten ook graag landbouwhuisdierenpraktijk doen. De Texelse die- renartsen waren op zoek naar een derde collega, bij voor- keur iemand met expertise op het gebied van het gezel- schapsdier en via via vernam men dat Nico Kas op zoek was naar een andere praktijk. Per 1 januari 1975 trad Kas aan en werd meteen maatschapslid. Hij kocht een huis aan de Epelaan (van de vertrekkende kandidaat-notaris Henk Holtman) in De Koog. Nico's stap rich ting Texel werd geen succes. Hoewel hij een bekwaam practicus was, die goed lag bij zowel boeren als gezelschapsdieren- eigenaren, ging het prive niet goed. Zijn relatie strandde en daarna zag hij voor zichzelf geen perspectief meer op het eiland. Per 1 januari 1976 verliet Kas de maatschap en Texel. Hij vestigde zich in Heemstede als praktiserend dierenarts en heeft hier tot z'n 72ste de gemengde prak tijk beoefend. Nico Kas, inmiddels 79 jaar. J.H. Klinkers Jaap (Jacob Harm) Klinkers (*Annen 01-06-1951), afkom- stig uit Meppel, ging na de middelbare school (HBS-B) in 1968 naar Utrecht om diergeneeskunde te studeren. Op 24-03-1975 behaalde hij zijn dierenartsenbul. De eerste werkplek was in de praktijk van Toon Vink in Oudewater. (Vink was de ex-schoonvader van dierenarts Ton Domhof). Op 25-07-1975 trouwde Klinkers met Janneke Murris (*Meppel 06-09-1953), dochter van de ei- genaar van een grote varkensslachterij in Meppel en ging per 1 augustus 1975 aan de slag in de praktijk van Roelf Jan Huizinga in Zuidwolde (Dr.). Dat was een moeizame zaak. Huizinga was een oudere practicus die wars was van verandering. Hij had een zeer extensieve praktijk met nogal wat verloop. Daarnaast leverde de bemoeienis van Huizinga's echtgenote met de praktijkzaken veel er- gernis op, zowel bij de clienten als bij de assistent-dieren- arts en zijn vrouw. Een telefoontje in juni 1976 van col lega Lourens Reudink, dierenarts in Staphorst en vriend van Leen den Houter, met de vraag of Jaap belangstel- ling had voor een baan op Texel, kwam op het juiste mo ment. Vlak daarvoor had een gesprek met de Huizinga's over de toekomstvooruitzichten voor Klinkers in hun praktijk weer eens tot niets geleid. Op enig moment vroeg Klinkers aan Huizinga of het maandelijkse assistentensalaris wat verhoogd kon wor den. Het was minimaal wat hij verdiende. Dat was lastig. Niet dus. En het ontlokte aan Huizinga de vraag met zijn klassieke Groningse tongval"mijn vrouw en ik, wij vraag'n ons af, waar maak'n jullie het eigenlijk aan op." Links Cees Hoekie van Heerwaarde), boer op Rozenburg. Jaap Klinkers is bezig met een keizersnede bij een schaap op Caninus aan de Keesomlaan Een kennismakingsgesprek op Texel met Beekman en Den Houter in juni 1976 gaf wel een goed gevoel. DAP Texel was er snel uit. Binnen een week kwam de vraag van Texel wanneer hij kon beginnen. Op 18 augustus 1976 vertrok de verhuiswagen van Kerkenveld (Dr.) naar Den Burg. Het eerste adres was Kogerstraat 104, het huis van Willem Nummer 113, december 2014 Historische Vereniging Texel 27

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 29