Bibliotheeknieuws Foto met een vraag Van het bestuur Een fraai gezelschap jonge Texelse vrouwen in Bergen. In het linkergroepje, vijfde van links, zit Aaf Jellema; ze trouwde met Jan Kiljan. Boven op het paard zit Aag Eelman; zij trouwde met Dirk Krijnen Fz. De rest van de vrouwen is ons onbekend. Wij vragen uw hulp. Weet u misschien een naam of zelfs meerdere namen? Fijn dat u ons even wilt helpen! Bel naar Ria Schraag, 314753 of mail naar simonoude- schild@texel.com of cb.huisman@texel.com Simon Dros en Bas Huisman Ontvangen van: Mevrouw L. Geus - Boeyen: enige oude ansichtkaarten; Mevrouw M. E. H. Schuuring - Rab te Zwijndrecht: Water, wind en vuur van K. Norel, Brieven van Pieter van Cuijck, Tragedie op Texel van J. A. van der Vlis, Texels Volksleven van D. Dekker, Schimmenspel van D. L. Daalder, Texel portret van een eiland, Beschrijving van eenige oudheden van Pieter van Cuijk, fotoboekje Dit is ons mooie eiland Texel, en Texel van O. Haverkamp; Mevrouw Reina Lap: 2 LP's van het Christelijk Mannenkoor, div. foto's en bescheiden; De heer T. Daalman te Rotterdam, fotograaf: 4 grote folklore foto's van ca. 35 jaar geleden: De heer D. Kuiter te Polen: map met foto's en knipsels van fam. Brouwer; Mevrouw M. den Draak - Bouwman: div. foto's betreffende de heer Bouwman en de LTS; Mevrouw M. Commandeur - Verberne: div. Texelse verpak- kingszakjes, enveloppen, etc. De heer en mevrouw Van Heerwaarden, foto's en diverse be scheiden; De heer P. Riteco een filmband en foto's. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Sarasani van Jan Blei en boek van Toon de Haas schilderijen. Heeft u nog spullen betreffende Texel, dan kunt u contact op- nemen met M. Bakker - Zijm, tel. 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. U bent van harte welkom op de bibliotheekmiddag, maandags van 14.45 tot 17.30 uur in Tusse de Banke. In oktober heeft de Historische Vereniging bij de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, de Gemeente Texel en de Provincie Noord-Holland haar bezorgdheid uitgesproken over de egalisatie van het archeologisch monument De Word, de restanten van een oude terp aan de Kleiweg bij Den Hoorn. Dit was tevens aanleiding aan te dringen op speciale aandacht en zorg voor de bescher- ming van de overige archeologische en aardkundige mo- numenten op Texel. En tenslotte heugelijk nieuws: De Historische Vereniging ontving onlangs een legaat als blijk van waardering voor en betrokkenheid bij onze vereniging. Bedankt! 8 Historische Vereniging Texel Nummer 113, december 2014

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 10