Dienst in Drenthe en vertrok naar Assen. Hij werd opge- volgd door dierenarts Bert Vroegindeweij. In eerste instantie waren er voor de vacature Brandsma twee kandidaten, H.Th. Nieuwenhuijsen (praktiserend dierenarts te Scherpenzeel (Utr.) en mej. E.F. Kleijn (pas afgestudeerd). In de Texelse Courant van 21-10-1961 staat dat de gemeenteraad in een geheime stemming de keus op mej. Kleijn liet vallen (12 van de 13 stemmen). Maar op 1 januari 1962 treedt dierenarts L.K. Vroegindeweij in dienst. Blijkbaar heeft mej. E.F. Kleijn afgezien van de functie en is er een nieuwe procedure gestart. Nieuwenhuijsen trad later in dienst van de vleeskeu- Bert Vroegindeweij ringsdienst Den Helder en Liesbeth Kleijn vestigde zich als gezelschapsdieren practicus in Emmen (Dr.). Nieuwenhuijsens fraaie zeiljacht heeft jaren in de haven van Oudeschild gelegen. Zijn dochter Elmy woont op Texel, was eerder werkzaam bij de Texelse Reede en te- genwoordig bij de woningcooperatie "Woontij". Vroegindeweij woonde in Spang op Varia en vertelde dat vlak voor zijn komst de vernieuwde (nood)slachtplaats in gebruik was genomen. Hijzelf had zich in de periode hierna bezig gehouden met de destructor en ervoor ge- zorgd dat de arbeidsomstandigheden hier sterk verbe- terd werden: minder gladde vloeren, mechanische hulp- middelen enz. Van de opening van het nieuwe "keurlokaal" werd uitgebreid verslag gedaan in de Texelse Courant van 16-12-1961: Vroegindeweij bekleedde de functie tot 1 mei 1967 en vertrok toen naar Meppel waar hij hoofd van de gemeen- telijke vleeskeuringsdienst werd met als belangrijkste taak het toezicht op de varkens-exportslachterij Murris Meppel B.V. Er werd geen ambtelijk opvolger aangesteld. Practicus Flenk de Boer werd waarnemend hoofd van dienst, om- dat er serieuze plannen waren om de vleeskeuringsdien- sten van Den Helder en Texel samen te voegen. Deze fu- sie kwam uiteindelijk in 1971 tot stand. Omdat Henk de Boer per 1969 naar Ommen vertrok, werd Jan Beekman zijn opvolger als waarnemend hoofd van de Veterinair Hygienische Dienst Texel. Die bleef dit tot 1971 toen de genoemde fusie een feit werd. Namens de nieuwe vlees keuringsdienst Den Helder - Texel werd Willem Driesen benoemd als verantwoordelijk dierenarts voor Texel. Hij VLEESKEURINGSLOKAAL veterinair-hygiEnische DIENST ONDER GROTE BELANG- STELLING IN GEBRUIG GENOMEN Den Burg Dinsdagmiddag heeft de officiele opening plants gevonden van het nieuwe invoer- en keuringslokaal voor vlees. In de oude gemecnteschuur is dit keuringslokaal ondergebracht, zo ook een slagerij voor de combinatie Goenga en Eijk. De hercn slagers heb- ben een gezamenlijke slaehtruimte in- gericht, die aan meer dan de eisen voldoet. Een keurige frisse ruimte met alle hulpmiddelen werd de aanwezigen getoond. Burgemeester C. De Koning ontving uit handen van de heer P. Grisnich, de sleutel voor het gebouw. Bij deze ope ning waren tal van genodigden aan- wezig. Dr. H. H. Scholte, inspecteur van de volksgezondheid, de heren wet- houders, vijf dierenartsen, de heren H. de Boer, I. Th. Bertels, E. Noordijk, S. Brandsma en de nieuwbenoemde directeur van de Veterinair-Hygieni- sche Dienst, de heer L. K. Vroeginde- wey. Burgemeester De Koning was zeer tevreden over hetgeen tot stand was gekomen. Hij memoreerde hoe er aan- vankelijk was gedacht aan een cen- traal slachthuis voor Texel, maar dat daarvoor de financien ontbraken. De directeur van de Veterinair-Hy- gienische Dienst gaf na de opening een explicatie over de indeling van het gebouw. Nadat de aanwezigen het gebouw hadden bezichtigd, werd in hotel Texel het woord gevoerd door Dr. Scholte. Hij maakte de directeur van de V.-H. Dienst zijn compliment voor het tot stand komen van deze inrichting. De gezondheidsdienst heeft nu geen reden tot klagen meer. Ook de heer Noordijk voerde het woord en hij was er van overtuigd dat er in de toekomst op Texel zeker een centrale slachtplaats zou komen. De huidige stappen waren daar reeds een bewijs van. Wethouder Hin sprak hierna als voorzitter van de Vereniging Texel tot verwerking van uit nood geslachte en gestorven dieren. (Noodslachtplaats). Hij was verheugd over de uitbreiding voor de vereniging. Als dank overhan- digde hij de directeur een foto in lijst. Burgemeester De Koning dankte de heer Brandsma voor het vele wcrk. Tevens de heren Van der Struis, die van een oud gebouw iets fraais heeft weten te maken, en de heer Van Hoorn, die ook zijn medewerking had ver- leend. Vermelden wij tot slot de heren aannemers: de firma Veenema heeft de bouw verricht, fa. Agter, elektra, en de fa. Witvliet en Wester- laken en de fa. Van der Weide de overige installaties. 22 Historische Vereniging Texel Nummer 1 2, September 2014

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 24