Gezocht: foto's van de brand van Sarrasani in 1955 Viering zeshonderd jaar stadsrechten in 2015 Reactie op HVT 110 maart 2014 En hee fliemde teuge Eva dot ie wel sag dot se het goed had bee Adam en dot ze aans om een buitje most en zo. Eva wos zoks niet wend en liet d'r eige inpolleme. Fon de rooie vrouwepraatjes hodde se doe ok ol. Eva liet 'r hille- gaar omlelle om ok fon de appeltjes te eete, wont deer wos't de slang om te doen vanzellef. Op dat ogenblik kwam Adam er aan. Hij schrok zich kapot. 'Nouw zit jee toch niet fon die appels te snobbe, he'? 'Wejajet, zei Eva, en se smaakte nag best ok; ik ben d'r ol 'n hoop wiezer fon worre. Ik denk dot jee d'r ok best wot fon gebruuke ken, of durref je soms niet'? Adam wou zich groot houden en nam een hap. En toen begon het gedonder. Ze schaamden zich dat ze naakt waren en toen kwam God ook net nog langs. Van schaamte kropen ze weg tussen de struiken. 'Weer benne jullie, riep God, doene jullie fon wegkruupie'? 'Nee, riep Adam, wee skaame ons omdot wee nakend rondloope'. Toen zag God de klokhuizen liggen en hij riep ze bij zich. 'Jullie begriepe zeker wel dot jullie uut de pollemetasie benne. Hier heewe jullie 'n paar knienehuudjes om an te doen en nou fon loopies'. En of ze lopen wilden. Op het Noordvlak bouwden ze een zonekeet en voor de schapen was er alleen maar kruipwilg te vreten en die stomme beesten hadden niks gedaan! God pakte de slang bee sien steert en giewerde-n-em bove sien hoofd in de rondte en liet'm doe los. Waar hij helemaal terecht is gekomen, vermeldt het ver- haal niet, maar op Texel hebben we nooit een slang meer gezien. S. Door en Piet van Sambeek-Schrama. Miek Jimmink Keijser is momenteel bezig met de ge- schiedenis van 'Sarrasani' aan de Kogerweg. Haar vader, Cees (van Corrie) Keijser was destijds eigenaar van deze bekende schuur. In 1955 brandde deze af en nu vraagt ze zich af of er toen ook foto's gemaakt zijn van die gebeur- tenis. Gezien het spectaculaire karakter van de brand is dat niet geheel onmogelijk. Bent u degene die daar nog foto's van heeft, laat het weten bij de redactie van HVT. Miek is er heel erg blij mee. De Historische Vereniging Texel doet nu al volop mee met de voorbereidingen voor het feest dat in 2015 gehou- den gaat worden. Het is de bedoeling dat het vanaf 26 maart, de historische datum waarop graaf Willem van Oostervant ons eiland stadsrechten verleende, begint. De hele zomer door komen er activiteiten, evenementen en voordrachten in alle dorpen en met verschillende thema's: bestuur, landbouw, natuur, kerkelijk leven, en- zovoort. Alle eeuwen plus de toekomst komen aan de orde. In november wordt het feest afgesloten. Er is in- middels een bestuur gevormd, waarin onder andere twee bestuursleden van de Historische Vereniging Texel zitten. Aan dit grote project dragen ook de gemeente, de mu- ziekschool Artex, de dorpscommissies, de scholen en in principe zoveel mogelijk Texelaars hun steentje bij. Wij vieren dat we zes eeuwen een onafhankelijk bestuur hebben, een eigenzinnige samenleving, een sterke onder- linge band, een grote betrokkenheid bij het eiland en alle heisa die daarbij hoort. We hopen dat het een feest voor iedereen wordt! De inbreng van de Historische Vereni ging Texel zal vooral inhoudelijk zijn: voordrachten, his torische informatie, presentaties in dialect enzovoort. Tijdens de laatste ledenvergadering gaf Harry de Graaf aan het HVT bestuur een cd met daarop het verslag van de viering van 550 jaar stadsrechten, kostelijk om te horen! We mogen hopen dat het dit keer minstens zo'n groot feest wordt als vijftig jaar geleden. Uw secretaris, Arthur Oosterbaan Ria Holleman-Kikkert attendeerde ons er terecht op dat de eerste en de laatste foto bij haar artikel over Duinrust en Windy Ridge verwisseld zijn. 32 Historische Vereniging Texel Nummer 111, juni 2014

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 34